Emine Bulut'un katilini öven dernek başkanına soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Emine Bulut'un katilini öven Mağdur Boşanmış Babalar Derneği Başkanı hakkında soruşturma başlattı.

Emine Bulut'un katilini öven dernek başkanına soruşturma

Emine Bulut'un katili Fedai Varan'ı öven paylaşımlar yapan Mağdur Boşanmış Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen hakkında soruşturma başlatıldı. İzmir'de cinayetle ilgili paylaşımında eşini ölümle tehdit eden bir kişi de tutuklanmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eski eşi Emine Bulut’u öldüren Fedai Varan’ı öven, Mağdur Boşanmış Babalar Derneği isimli derneğin Başkanı Muhammet Özen hakkında, ‘suç işlemeye alenen tahrik’ ve ‘suçu ve suçluyu övme’ suçlamalarından soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medya hesabından Emine Bulut’un katili eşi Fedai Varan’ı sosyal medya hesabından öven Mağdur Boşanmış Babalar Derneği Muhammet Özen’in paylaşımları hakkında tutanak tuttu.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Nilgün Kürkaya, Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 214’üncü ve 215’üncü maddelerinde düzenlenen ‘Suç işlemeye alenen tahrik’ ve ‘Suçu ve suçluyu övme’ iddiasıyla soruşturma başlattı.

Muhammet Özen, daha önce gazetelere 'Karılarını öldüren erkekleri alınlarından öpüyorum' şeklinde ilan vermesiyle gündem olmuş, yargılandığı davada, eşine ödemediği dört ayrı nafakadan dolayı tutuklanmıştı.

TCK’nin 214’üncü maddesi “Suç işlemek için alenen tahrikte bulunan kişi, altı aydan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır”, 215’inci maddesi ise “İşlenmiş olan bir suçu veya işlemiş olduğu suçtan dolayı bir kişiyi alenen öven kimse, bu nedenle kamu düzeni açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” hükmünü içeriyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi de bugün Muhammet Özen hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. 

(Artı Gerçek)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler