Elazığ'da Karakoçan Belediyesi Eşbaşkanları tutuklandı

Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde 29 Eylül günü düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Belediye Eşbaşkanları Cennet Ayık ile Burhan Kocaman tutuklandı.

Elazığ'da Karakoçan Belediyesi Eşbaşkanları tutuklandı

Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde 29 Eylül günü düzenlenen operasyonda gözaltına alınan ve aralarında belediye eşbaşkanları Cennet Ayık ile Burhan Kocaman’ın da bulunduğu 13 kişinin adliyedeki işlemleri gece geç saatlerde sona erdi.

Savcılık tarafından mahkemeye sevk edilen belediye çalışanlarından 11’i “adli kontrol” şartıyla serbest bırakılırken, eşbaşkanlar Ayık ve Kocaman, “ihale kanununa ve vergi usul kanununa muhalefet”, “haksız ekonomik kazanç sağlama”, “kamu kurum ve kuruluşu zararına dolandırıcılık”, “görevi kötüye kullanmak” iddialarıyla tutuklandı.

Eşbaşkanlar, Elazığ E Tipi Kapalı Cezaevi’ne götürüldü.

“Kayyum atamak için tutukladılar”

Tutuklama kararının verilmesi ardından Karakoçan Belediyesi önünde bir araya gelinirken, belediye önünde konuşan DBP Elazığ İl Eşbaşkanı Mehmet Nafiz Koç, “Atanan birçok kayyum ile birlikte Karakoçan Belediyesi’ne göz dikildi. Ve kayyum atamak için belli başlı yollar arayarak eş başkanlarımız hakkında tutuklama kararı aldılar” dedi.

Koç, “İrademize sahip çıkarak kayyum atamasına izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

Gün birlik ve beraberlik günüdür, gün direnerek kazanma zamanıdır” diye konuştu, saat 12.00’da belediyede nöbet tutmaya başlanacağını söyledi.

Etiketler: HDP, HDK, Elazığ, karakoçan, DBP

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler