El ele eylemi 7. hafta: Alamos Gold'un kendini aklama çabalarına kanmıyoruz!

Kazdağları'ndaki ekolojik katliama karşı 7-24 nöbet tutan yaşam savunucuları, Çanakkale'deki ekoloji hareketleri ile birlikte 7 haftadır 'ele ele eylemi' gerçekleştiriyor. Bu hafta Çanakkale İskele Meydanı'nda yan yana gelen yaşam savunucuları, ''Alamos Gold'un kendini aklama çabalarına kanmıyoruz!" dedi.

El ele eylemi 7. hafta: Alamos Gold'un kendini aklama çabalarına kanmıyoruz!

SiyasiHaber

Kazdağları'ndaki ekolojik katliama karşı 7-24 nöbet tutan yaşam savunucuları, Çanakkale'deki ekoloji hareketleri ile birlikte 7 haftadır 'ele ele eylemi' gerçekleştiriyor.

Çanakkale İskele Meydanı'nda yan yana gelen yaşam savunucuları, "Doğu Biga Madencilik’in (Alamos Gold’un) yalanlarını paylaşmak için buradayız" diyerek açıklama yaptı. 

Açıklamada, ''Çanakkale Kirazlı’da doğayı katleden ve daha da katletmeyi planlayan şirketin kendini aklama çabalarına kanmadığımızı söylemek için buradayız. Ruhsatı yenilenmemiş olan bu şirketin ‘biz bu ülke için yararlıyız’ çırpınışları daha fazla para hırsı, daha fazla doğa katliamı ve Kaz Dağları yöresini yok etmek içindir. Bir algı yönetimi ile hem kamuoyu hem de devlet gözü önünde kendini aklamaya çalışan bu şirketin gerçekleri çarpıtmasına izin vermeyeceğiz. Madenci şirketlerin kötü niyetli yüzlerini göstermemek için yaptığı bu yalan propagandaya kanmıyoruz. Tüm kamuoyunu şirketlerin bu oyunlarına kanmamak için uyanık olmaya davet ediyor, altın madenlerine karşı olan direnişe katılmaya çağırıyoruz." denildi. 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler