Ebru ile Aytaç ölüyor; adil yargılanma hakkı ölüyor

SEÇTİKLERİMİZ - Ayşe YILDIRIM Artı Gerçek için yazdı: “Bugün bizler tecritte, bu hastane odalarında; sizler orada, adalet için mücadele ediyoruz” diye sesleniyordu avukat Aytaç Ünsal, online konferansa gönderdiği mesajında.

Ebru ile Aytaç ölüyor; adil yargılanma hakkı ölüyor

 

“Bugün bizler tecritte, bu hastane odalarında; sizler orada, adalet için mücadele ediyoruz” diye sesleniyordu avukat Aytaç Ünsal, 60’a varan ulusal ve uluslar arası hukuk örgütünün katıldığı online konferansa gönderdiği mesajında. Açlık grevinin 191. gününde mesajı açıktı:

“Tüm dünyada haklarımızı savunmak daha büyük bedeller gerektiriyor. Biz, bedeli ne olursa olsun halkın haklarını savunmaktan, mesleğimizin kazanımlarını korumaktan vazgeçmeyeceğiz.”

Konferansın yapıldığı dün açlık grevinin 222. gününde olan avukat Ebru Timtik’ten ise mesaj alamamıştı avukatlar. ÇHD yöneticisi Ceren Uysal, “Çünkü” diyordu “Ebru, tecrit altında tutuluyor. Günde bir kez 15 dakika avukatları kendisini ziyaret edebiliyor. Ve bu sürede yalnızca ihtiyaçları üzerine konuşabiliyoruz, ayrıntıları konuşamıyoruz.”

Türkiye’den pek çok baronun yanı sıra Avrupa Barolar ve Hukuk Toplulukları Konseyi, Avrupa Barolar Federasyonu İnsan Hakları Komisyonu, Avukatlar İçin Avukatlar, Tehlike Altındaki Hukukçular, Uluslararası Demokratik Hukukçular Birliği, Asya ve Pasifik Hukukçular Birliği, Hukuki Müdahale Grubu, Fırsat Eşitliği Komitesi, Uluslararası Barolar Birliği, Almanya Barosu, Rotterdam Barosu, Cenevre barosu gibi onlarca baronun ve uluslararası hukuk örgütünün yanı sıra Türkiye’den de çok sayıda baro başkanının katılımıyla yapıldı dünkü Ebru ve Aytaç ile dayanışma konferansı. 

...Ayşe YILDIRIM'ın Artı Gerçek'teki yazısının tamamı için TIKLAYIN

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler