Düzce'de sel felaketinin bilançosu: 2 ölü, 5 kayıp

Esmahanım köyünde sel sularına kapılıp kaybolan 6 kişiden birinin cansız bedenine ulaşıldı. Kayıp 5 kişi aranıyor.

Düzce'de sel felaketinin bilançosu: 2 ölü, 5 kayıp

Düzce’nin Akçakoca ve Cumayeri ilçesinde meydana gelen selde Esmahanım köyünde sel sularına kapılıp kaybolan 6 kişiden birinin cansız bedenine ulaşıldı. Bulunan erkek cesedinin, kayıp olarak aranan 53 yaşındaki Cengiz Töngel'e ait olduğu belirlendi. Cengiz Töngel'in 19 Temmuz'da cansız bedeni bulunan 42 yaşındaki Fatma Töngel'in eşi olduğu öğrenildi. Kayıp 4'ü çocuk 5 kişi ise aranıyor.

Arama çalışmaları, bugün (21 Temmuz) sabahın ilk ışıklarıyla yeniden başladı. Hem karada hem derede hem de havadan drone ile yapılan çalışmalar, Esmahanım ile Uğurlu köyleri arasındaki bölgede yoğunlaştırıldı.

Jandarma Arama Kurtarma, AFAD, UMKE, AKUT, İHH, AKUT ve DAKE ekiplerinden oluşan yaklaşık 250 kişi bölgedeki her çalının altına bakarak arama çalışmasını sürdürüyor.

Bugün (21 Temmuz) sabah saatlerinde başlayan arama ve kurtarma çalışmalarında bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Su baskını ve toprak kayması yaşanan Düzce'nin Akçakoca ilçesine bağlı Uğurlu köyünün 200 metre yakınındaki bataklık alanda cansız bedeni bulunan kişinin kimliği tespit edildi. Cesedin, kayıp olarak aranan 53 yaşındaki Cengiz Töngel'e ait olduğu belirlendi. Cengiz Töngel'in 19 Temmuz'da bulunan 42 yaşındaki Fatma Töngel'in eşi olduğu öğrenildi.

Bölgede, kayıp 5 kişinin bulunması için çalışmalar devam ediyor.

Ne olmuştu?

Düzce’de 17 Temmuz ve 18 Temmuz'da etkili olan sağanaktan sonra Cumayeri, Gölyaka ve Akçakoca ilçelerinde Melen Çayı'nın taşması nedeniyle birçok noktada sel ve heyelan meydana gelmişti. Selde, 4'ü çocuk, 2'si kadın, 1'i erkek olmak üzere toplam 7 kişi kaybolmuş, 19 Temmuz'da yapılan aramalarda, eşi ve çocuğuyla birlikte kaybolan Fatma Töngel’in (42) cansız bedeni bulunmuştu.

Akçakoca ve Cumayeri’nde 69 kişi helikopterle kurtarılmıştı. Bölgeye sevk edilen İl Özel İdaresi, AFAD, 112 Acil Servis, itfaiye ve jandarma ekipleri ile helikopterlerin desteğinde köylerde mahsur kalan 227 kişi kurtarılmış, 7 kişi hakkında kayıp ihbarı yapılmıştı.

Sel felaketinde şimdiye kadar 2 kişi yaşamını yitirdi, kayıp 5 kişiyi arama çalışması sürüyor.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler