Dünya Güreş Şampiyonu olan Yasemin Adar: Bu madalyayı ezilen tüm kadınlara armağan ediyorum

Dünya Güreş Şampiyonası'nda kadınlar 75 kiloda mücadele eden Yasemin Adar, finalde Belaruslu Vasilisa Marzaliuk'u 5-4 yenerek altın madalya kazandı ve Dünya Şampiyonu oldu. Adar, “Kazandığım bu madalyayı ezilen, öldürülen, şiddet gören, taciz ve tecavüz mağduru olan tüm kadınlara armağan ediyorum” dedi.

Dünya Güreş Şampiyonu olan Yasemin Adar: Bu madalyayı ezilen tüm kadınlara armağan ediyorum

Dünya Güreş Şampiyonası'nda kadınlar 75 kiloda mücadele eden milli sporcu Yasemin Adar, finalde Belaruslu Vasilisa Marzaliuk'u 5-4 yenerek, altın madalya kazandı.

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen organizasyonda adını finale yazdırarak, dünya şampiyonalarında finale çıkan ilk Türkiyeli kadın güreşçi olan Yasemin, Belaruslu rakibi Marzaliuk ile altın madalya mücadelesi verdi. 

Karşılaşmaya iyi başlayan ve 2-0 öne geçen milli güreşçi, daha sonra rakibinin 4 puanına engel olamadı.

Mücadelede 4-2 gerideyken 2 puan kazanan Yasemin, Belaruslu sporcunun antrenörünün itirazının reddedilmesiyle 1 puan daha aldı ve maçı 5-4 galip tamamladı.

Altın madalyaya uzanan Yasemin Adar, Türkiye'nin kadınlarda dünya şampiyonluğu sevinci yaşayan ilk güreşçisi oldu.

Karşılaşma sonrasında düzenlenen törende Yasemin Adar'a altın madalyasını, Dünya Güreş Birliğinin (UWW) Türk yönetim kurulu üyesi Rodika Maria Yakşi verdi. 

Twitter hesbından sevincini paylaşan Yasemin Adar kazandığı altın madalyayı ezilen ve tüm şiddet gören kadınlara armağan ettiğini duyurdu.

Yarın Haber

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler