Dünya gazetesinde son iki günde 40 kişi işten çıkarıldı

Döviz kurundaki artış nedeniyle yaşanan kağıt krizi dolayısıyla önce sayfa sayısını düşüren Dünya gazetesinde son iki günde 40 kişi işten çıkarıldı.

Dünya gazetesinde son iki günde 40 kişi işten çıkarıldı

Türkiye’nin tek ekonomi gazetesi olan Dünya’da bir süredir devam eden ekonomik kriz yerini büyük çaplı işten çıkarmalara bıraktı.

Medyaradar’da yer alan bilgilere göre kriz dolayısıyla 3 aydır çalışanların maaşlarının ödenmediği gazete, dolar kurundaki artış nedeniyle kağıt fiyatlarının artmasının ardından sayfa sayısını 24’ten 12’ye düşürdü.  

Gazetede ayrıca aralarında Genel Yayın Yönetmen Yardımcıları İbrahim Ekinci ve Talip Aktaş ile Yayın Koordinatörü Özgür Taşpınar’ın da bulunduğu 40 ismin işine iki gün içerisinde son verildi.

Gazetede uzun bir süre daha maaşların yatmayacağı, işine son verilenlerin ise içerideki maaşlarını ve tazminatlarını alamama korkusu yaşadıkları Medyaradar’da yer alan bilgiler arasında.

Gazetenin 2008 mayıs ayından bu yana genel yayın yönetmenliğini yürüten Hakan Güldağ’ın yönetimin kendisinden talep ettiği işten çıkarma listesine karşı çıkarak görevinden ayrıldığı bir süre önce kulislere yansımıştı. Güldağ daha sonra görevine dönmüştü. 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler