'Dün Dersim'de ne olduysa Afrin'de de olan budur' diyen Perinçek'e Dersimlilerden tepki

Adana Dersimliler Derneği, Tarafsız Bölge programında Dersimlileri hedef alan açıklamaları nedeniyle Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e tepki gösterdi.

'Dün Dersim'de ne olduysa Afrin'de de olan budur' diyen Perinçek'e Dersimlilerden tepki

Dernek binasında bir araya gelen Adana Dersimliler Derneği üyeleri ve demokratik kitle örgütü temsilcileri, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in “Dün Dersim’de ne olduysa Afrin’de olan budur” şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.

‘İç cephede savaş yürütüyoruz’

Evrensel’in aktarımına göre; basın açıklamasını okuyan Dernek Başkanı Metin Çelik, Perinçek’in “AKP dış cephede, biz iç cephede savaş yürütüyoruz” şeklindeki sözlerine dikkat çekerek “Bu ülkenin eşit yurttaşları olarak iç cephede savaş ve düşmanlık üzerinden cümle kurmak akıl tutulması değilse düşmanca bir tavırdır, iç barışımıza bir saldırıdır” dedi. Militarist bir devlet geleneğine hizmet eden bu tutumdan sivil, demokratik bir değer çıkamayacağını ifade eden Çelik, şu açıklamalarda bulundu:

“İç savaşa hizmet eden bunun üzerinden başta ABD olmak üzere diğer emperyalist odakların iç sorunlarımıza müdahale etmesine malzeme sunan, emperyalist odaklara alan açan bir çabadır. Bugün ülkemizde ve coğrafyamızda olan da budur. Tüm bu saldırılara karşı demokratik değerlerimizi, her yurttaşın ve sosyal çevrenin taleplerini, isteklerini ve itirazlarını kabul eden, müzakere eden çözüm üreten bir devlet geleneği oluşuncaya kadar mücadelemiz sürecektir.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler