DTK binasına polis baskını: Çok sayıda gözaltı var

Diyarbakır’da DTK binası ile birçok eve baskın düzenlendi. Silvan Belediye Eşbaşkanı Naşide Toprak ve Rosa Kadın Derneği yöneticilerinden Rojda Barış'ın da aralarında olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

DTK binasına polis baskını: Çok sayıda gözaltı var
 
Diyarbakır’da sabah saatlerinde Demokratik Toplum Kongresi’nin (DTK) Kayapınar ilçesindeki binası, J&J yayınevi ile birçok eve baskın düzenlendi. Baskında Rosa Kadın Derneği yöneticilerinden Rojda Barış, ev hapsinde olan görevden alınan Silvan Belediye Eşbaşkanı Naşide Toprak, MEBYA-DER yöneticisi Yıldız Damla, DBP PM üyesi Leyla Bağatır, Büro Emekçileri Sendikası’ndan (BES) Suphi İzol ile birlikte çok sayıda kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, gözaltı gerekçesi hakkında bilgi alınmazken, DTK ve J&J yayınevindeki arama sürüyor.

Rosa Kadın Derneği, yöneticilerinin gözaltına alınmasını şu şekilde duyurdu: “Bu sabah dernek yöneticimiz Rojda Barış evine baskın düzenlenerek gözaltına alınmıştır. Dünyanın her yerinde, tarih boyunca mücadele vermiş tüm kadınların mücadelesinin parçası olmaktan gurur duyuyoruz!! Yaşasın kadın mücadelemiz.”

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler