Dört öğrencisine cinsel istismarda bulunan öğretmen: ‘Bir baba şefkatiyle öpmüş olabilirim’

Diyarbakır’da, 7 yaşındaki dört kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle yargılanan öğretmene 36 yıl hapis cezası verildi.Savunmasında 'öğretmen' bir baba şefkatiyle öpmüş olabileceğini iddia etti.

Dört öğrencisine cinsel istismarda bulunan öğretmen: ‘Bir baba şefkatiyle öpmüş olabilirim’

Diyarbakır’da bir ilkokulda ücretli öğretmenlik yapan A.D., 2 Mayıs 2016’da boş bir sınıfta öğrencisine cinsel istismarda bulunurken yakalandı. Olayın polise haber verilmesi üzerine A.D. gözaltına alındı, sonra da tutuklandı.

DHA’nın haberine göre; soruşturma kapsamında okulda ifadeleri alınan dört çocuk, öğretmenin kendilerine cinsel istismarda bulunduğunu anlattı. Savcılıktaki ifadesinde okul müdürünün kendisini odasına çağırıp, cinsel istismar olayıyla ilgili hakaret ettiğini söyleyen A.D., iddiaları reddetti ve bütün hareketlerini öğretmen, anne ve baba şefkatiyle yaptığını iddia etti.

Hazırlanan iddianamede şüpheli A.D.’nin, 7 yaşındaki dört öğrenciye karşı ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 48 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Mağdurların yaşları çok küçük olduğu için yapılan cinsel davranışları tam olarak algılayamadığı belirtilen iddianamede, çocukların utandıkları ve çekindikleri için olayları kısıtlı ve kısmen anlatabildikleri kaydedildi. A.D.’nin, mağdurların anlatabildikleri olaylar dışında da değişik zamanlarda birden fazla kez cinsel istismar eylemlerinde bulunduğu belirtilen iddianamede, mağdur ve tanık ifadelerinde bu konuda kanaat oluştuğu ifade edildi.

‘Bir baba şefkatiyle öpmüş olabilirim’

İddianamenin kabulünün ardından tutuklu sanık A.D.’nin yargılaması Diyarbakır 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Savunmasında öğrencilere cinsel içerikli davranışta bulunmadığını öne süren sanık, “Polisler bana sapık muamelesi yaptı. Yöneltilen suçlamalardan sonra istifa ettim. Polisler, ifade alırken sürekli dayatmada bulundu. Çocukları velilerinin bilgisi, görgüsü kapsamında bir baba, ağabey şefkatiyle öpmüş olabileceğimi söyledim. Sorgu hakimi de sapıkmışım gibi muamele gösterdi” dedi

Duruşmada ifadesi alınan mağdurların aileleri sanıktan şikayetçi olmadıklarını bildirdi.

Sanık öğretmeni, öğrencisine cinsel istismarda bulunurken yakalayan H.Ş. ise tanık olarak verdiği ifadesinde “Sanığın ailesi, mağdurların ailesi ile görüşmüş. Bizimle görüşmek için aracı gönderdiler, kabul etmedik” dedi.

Kararını açıklayan mahkeme, sanık A.D.’yi bir çocuğa karşı işlediği iddia olunan cinsel istismar eyleminden beraat ettirdi. Sanığı üç mağdura karşı ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 36 yıl hapis cezasına çarptıran mahkeme, A.D.’nin pişmanlık duymayışı ve cezanın geleceği üzerindeki etkisini dikkate alarak herhangi bir indirim uygulamadı. Sanığın suçları memuriyet yetkisini kötüye kullanarak işlediğini ifade eden mahkeme, A.D.’nin cezalarının infazından sonra işlemek üzere 12 yıl boyunca memuriyetten men edilmesine de karar verdi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler