Donald Trump: Görev tamamlanmıştır

ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye hava saldırısı düzenlemesinin ardından ABD Başkanı Donald Trump ve Pentagon’dan açıklama geldi. “Görev başarıyla tamamlanmıştır” denilen açıklamada ‘kimyasal silah üretimi yapıldığı iddia edilen tesis ve depoların vurulduğu belirtildi.

Donald Trump: Görev tamamlanmıştır

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Dana White, Suriye'de belirledikleri tüm hedeflerin başarıyla vurulduğunu söyledi. Pentagon'da bir basın toplantısı düzenleyen White, "Bu operasyon ABD'nin politikasında bir değişiklik olduğu anlamına gelmiyor. Suriye'de rejimi değiştirme çabası da değil" dedi.

"Bu saldırılar haklı, meşru ve orantılıdır. Suriye rejiminin kendi halkına karşı kimyasal silah kullanmaya devam etmesine yanıt niteliğindedir" diye konuşan White, sözlerini şöyle sürdürdü; "Suriye'de sorun istemiyoruz ama uluslararası hukukun böylesine feci bir şekilde ihlal edilmesine izin veremeyiz. Suriye'de hedefimiz IŞİD'i mağlup etmek."

Pentagon'daki brifingde Korgeneral Kenneth McKenzie de gazetecilere hava saldırıları ile ilgili bilgi verdi. Kenneth McKenzie, vurulan tesislerden üçünün, "rejimin kimyasal silah altyapısının temel bileşenleri" olduğunu ve Duma'daki kimyasal saldırıyla bağlantılı olduğunu iddia etti.

Trump: Görev tamamlanmıştır

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter sayfasından yaptığı açıklamada İngiltere ve Fransa'ya teşekkür etti, "Görev başarıyla tamamlandı" dedi. Trump Suriye'deki hava saldırıları sonrası Twitter sayfasında İngiltere ve Fransa'ya teşekkür ederek "Daha iyi bir sonuç elde edilemezdi" dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler