Doğu Guta'dan taşınan gruplar Afrin’e yerleştiriliyor

Uzun süredir Selefi-cihatçı grupların elinde olan Doğu Guta ve Duma'dan tahliye edilenler için AFAD tarafından Afrin’de kamp kuruldu. Kamp Mezopotamya Ajansı tarafından görüntülendi.

Doğu Guta'dan taşınan gruplar Afrin’e yerleştiriliyor

Türkiye'nin Afrin topraklarındaki Kürt nüfusun yerine himayesindeki selefi ÖSO gruplarının ailelerini yerleştirme çalışmaları hız kazandı. Defalarca söylenen sığınmacıların Afrin’e yerleştirileceği politikası, Guta, Duma, İdlib'ten ÖSO'cuların tahliye edilmesi ile hayata geçiriliyor. Söz konusu bölgelerden Afrin topraklarına taşınan selefi ÖSO gruplarının aileleri için Afrin ve Cindirese arasındaki Dêr Balut köyü yakınlarında binlerce kişiyi barındıracak kamp oluşturulduğu belirtildi.

AFAD tarafından kurulan kampa ilk başta Doğu Guta ve Duma bölgesinden tahliye edilen selefi ÖSO grupları ve ailelerinin yerleştirildiği, taşıma işleminin devam ettiği belirtildi. Başka kampların da kurulacağı ifade edilirken, Dêr Balut yakınlarındaki kamp, Mezopotamya Ajansı'nın (MA) objektiflerine takıldı. Fotoğraflarda çadırların kurulduğu ve hala çalışmanın devam ettiği görülüyor.

(Mezopotamya Ajansı)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler