Diyarbakır'daki kayyum protestoları 29'uncu gününde

Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir belediyeleri eşbaşkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanmasının ardından başlayan protesto eylemleri sürüyor.

Diyarbakır'daki kayyum protestoları 29'uncu gününde

Diyarbakır'da başlayan protesto eylemi 29'uncu gününe girdi. Eylem Büyükşehir Belediyesi'nin  karşısında bulunan Lise Caddesinde sürdürülüyor. Artı Gerçekt'ten Remzi Budancir'in haberine göre eylem, HDP milletvekilleri, belediye eşbaşkanları, belediye meclis üyeleri ve yurttaşların yoğun katılımı ile sürüyor.

Diyarbakır'ın seçilmiş belediye eş başkanı Selçuk Mızraklı eylemde bir konuşma yaptı. Mızraklı, "Tarih zulümkarlarla mazlumlar arasındaki tarihtir. Tarihte zalimin de resmi vardır, mazlumun da. Tarih insanların iyiliği için mücadele edenlerle, cebberut rejimlerini devam ettirmek isteyenlerin mücadelesinin tarihidir. Nemrut'un karşısında duran Hz. İbrahim bizleriz, Firavun'un karşısında duran Hz. Musa bizleriz. Tarihte putperestlerin karşısına dikilip hak yolunu gösteren Hazreti Sallallahu Aleyhi ve Sellem'in yoldaşları bizleriz" dedi.

Zılgıt, ezgi ve sloganlarla devam eden eyleme meslek odaları, emek örgütleri, siyasi partiler ve sendika temsilcileri de katılarak destek veriyor.

Etiketler: Diyarbakır, kayyum, Protesto

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler