Diyarbakır'da çevik kuvvet otobüsünün çarptığı bir kişi yaşamını yitirdi

Diyarbakır'da Cihan Can (33) adlı yurttaş karşıdan karşıya geçmeye çalışırken çevik kuvvet polislerine ait zırhlı otobüsün çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

Diyarbakır'da çevik kuvvet otobüsünün çarptığı bir kişi yaşamını yitirdi

Diyarbakır'da çevik kuvvet polislerine ait zırhlı otobüsün çarptığı Cihan Can (33) adlı yurttaş yaşamını yitirdi. 

MA'nın haberine göre Turgut Özal Bulvarı üzerinden HDP İl Binası önüne doğru seyir halinde olan çevik kuvvet aracı, karşıdan karşıya geçmeye çalışan Cihan Can’a çarptı. Mobese görüntülerinde, çevik kuvvet aracı altında kalan Can'ın sürüklendiği ve çevredeki yurttaşların ikazı üzerine aracın durduğu belirtildi.

Olay yerinde yaşamını yitirdiği belirtilen Can, özel bir hastaneye kaldırıldı. Can, daha sonra otopsi işlemleri yapılmak üzere Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Otopsi işlemleri devam ederken, hastane polis tarafından ablukaya alındı.

Olayı duyan Can ailesi ve yakınları hastaneye akın etti. HDP milletvekilleri Dersim Dağ, Nejdet İpekyüz, HDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Zeyyat Ceylan ve partililerde hastaneye geldi.

Can’ın otopsi işlemlerinin tamamlanması ardından Bağlar ilçesinde bulunan Yeniköy Mezarlığı’nda defnedilmesi bekleniyor. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler