Diyarbakır, Kulp’ta sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır Valiliği, Kulp ilçesinin bir köyü ve üç mezrasında operasyon düzenleneceği gerekçesiyle sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı.

Diyarbakır, Kulp’ta sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesindeki Yaylak köyü ve Simetok, Derik ile Licikasimo mezralarında bu sabah 09.00’dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır Valiliği’nin resmi internet sitesinden duyurulan yasağın ne zaman biteceği ise açıklanmadı.

Valiliğin açıklaması şöyle:

“İlimiz Kulp İlçesi mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen BTÖ mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenlenecektir.

“Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde [(Kulp ilçesine bağlı olan; Yaylak köyü ve Simetok, Derik ile Licikasimo mezraları)] 14 Aralık 2017 Perşembe günü saat 09.00’dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasaklanmıştır.

“Söz konusu yasağa uyulması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler