Diyanet'ten 'özel çalışma' talimatı: Her görevli 10 genci üzerine zimmetlemeli

İstanbul Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanı'nın özel çalışma talimatı verdiğini ileterek "Her görevlinin 10 gençle yakından ilgilenmesi isteniyor" dedi.

Diyanet'ten 'özel çalışma' talimatı: Her görevli 10 genci üzerine zimmetlemeli

Çatalca Ulu Camisi'nde sabah namazında gençlere seslenen Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanının her görevlinin 10 gençle yakından ilgilenmesini istediğini, son gönderilen yazıda "Her görevlimiz 10 genci kendi evladı gibi görüp onlarla meşgul olacak" talimatının verildiğini söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın talimatı çerçevesinde İstanbul Müftülüğü olarak cami buluşmalarını gerçekleştirdiklerini söyleyen Yılmaz, şunları kaydetti:

"Diyanet İşleri Başkanımız, her görevlinin 10 gençle yakından ilgilenmesini istiyor. Son gelen yazıda da 'Her görevlimiz 10 genci kendi evladı gibi görüp onlarla meşgul olacak' diyor. Yani her görevlimiz 10 genci üzerine zimmetlemelidir. Çünkü insan oğlunun, ilgiye, sevgiye ve dostluğa ihtiyacı var. Bu ihtiyacı sanal ortamlarda değil, doğal ortamlarda karşıladığı zaman güzel. Onun için çocuklarımıza hayatın sadece bu dünyada yaşadıklarımızdan ibaret olmadığını bunun dışında bir edebi hayatın olduğunu anlatmalıyız."

AA 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler