Diyanet İşleri Başkanı’ndan nefret söylemi yine LGBTİ bireyleri hedef gösterdi

Geçen yıl, 30 Haziran Onur Yürüyüşü’nü “algı operayonu ve sapkınlık”, sözleriyle hedef gösteren Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş bugün de koronavirüsle ilgili yaptığı Cuma hutbesinde “Eşcinsellik hastalığı beraberinde getiriyor, nesli çürütüyor” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı’ndan nefret söylemi yine LGBTİ bireyleri hedef gösterdi

Ankara Hacı Bayram Camii’nde koronavirüs nedeniyle temsili kılınan cuma namazı hutbesinde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lutiliği, eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti? Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir bunun hikmeti” ifadesini kullandı.

Konuşması Diyanet TV’de de yayınlanan Ali Erbaş, “Yılda yüz binlerce insan gayrı meşru ve nikahsız hayatın İslami literatürdeki ismi ‘zina’ olan bu büyük haramın sebep olduğu HIV virüsüne maruz kalıyor” dedi. Erbaş, “Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte hareket edelim” diye konuştu.

Erbaş, geçen yıl 30 Haziran’da yapılan Onur Yürüyüşü’nü “algı operasyonu ve sapkınlık” sözleriyle hedef göstermiş, bir hafta sonra Diyanet’in cuma hutbesinde Lut Kavmi hatırlatması yaparak, “Cinsiyete müdahale eden ve cinsiyetsizliğe davet eden çabalar sadece bireyin değil bütün bir neslin felaketini hazırlar. Cinsiyet seçimini kişisel bir özgürlük alanı gibi göstererek ilahi iradeyi yok saymak, haddi aşma ve kulluktan sapmadır” ifadelerini kullanmıştı. 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler