DİSK’ten Vestel’e uyarı: İşçilerin hayatı buzdolabından değerlidir

DİSK, Manisa’da bulunan sanayi bölgesi ve VESTEL fabrikasında çalışan işçiler arasında koronavirüs salgının yayılmasını İstanbul Levent’te bulunan Zorlu Holding binası önünde protesto etti.

DİSK’ten Vestel’e uyarı: İşçilerin hayatı buzdolabından değerlidir

 

DİSK, Manisa’da bulunan sanayi bölgesi ve VESTEL fabrikasında çalışan işçiler arasında koronavirüs salgının yayılmasını basın açıklaması ile protesto etti.

 

“Sağlık bakanı nasihati bıraksın Vestel’e baksın”

İstanbul Levent’te bulunan Zorlu Holding Grubunun önünde yapılan açıklamada konuşan DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, “Sağlık Bakanı nasihati bıraksın Dardanel’e, Vestel’e baksın. Vestel işçilerine bir makine kadar değer vermiyor” ifadelerini kullandı. Eylemde sık sık “Vestel işçisi köle değildir”, “Patronların kölesi olmayacağız” sloganları atıldı.

 

 “İşçilerin hayatı buzdolabından daha değerlidir”

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ise, şöyle konuştu:

“Vestel başta olmak üzere Covid-19 vakalarının görüldüğü tüm iş yerlerinde üretime derhal ara verilmeli, tüm işçiler en az 15 gün ücretli izne çıkarılmalı ve tamamına test yapılmalıdır. Aksi takdirde bu iş yerleri işçiler ve tüm toplum için bir salgın kaynağı olmaya devam edecektir. İşverenleri ve ülkeyi yönetenleri ‘Çarklar dönsün, patronların kasası dolsun’ anlayışı yerine, aklın ve bilimin gereğini yapmaya çağırıyoruz.”

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler