DİSK/Sosyal-İş Genel Başkanlığı'na Mustafa Ağuş seçildi

DİSK/Sosyal-İş sendikasının 15. Genel Kurulu’nda yeni yönetim organları belirlendi. Genel Kurul’un ikinci gününde yapılan seçimlerde Genel Başkanlığa Mustafa Ağuş seçildi

DİSK/Sosyal-İş Genel Başkanlığı'na Mustafa Ağuş seçildi

SiyasiHaber

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) üyesi Sosyal-İş sendikasının 15. Genel Kurulu 11-12 Ocak tarihlerinde Ankara’da yapıldı. Genel Kurul’un ikinci gününde yapılan seçimleri, sendikanın İstanbul Şube Başkanlığı’nı yürütmekte olan Mustafa Ağuş’un içinde yer aldığı liste kazandı.

Sosyal-İş Sendikası Genel Başkanlığı’na seçilen Mustafa Ağuş, seçim sonuçlarının ardından yaptığı konuşmada “Ülkemizin dört bir yanından gelen Sosyal-İş'in çok güzel ailesini yürekten alkışlıyorum. Onurlu arkadaşlarım, bu sendikayı yarından tezi yok sizlerle yönetmeye dün söz verdim, bugün de söz veriyorum. Tüm Sosyal-İş ailemize hayırlı olsun” dedi.

DİSK/Sosyal-İş Genel Başkanlığı'na Mustafa Ağuş seçildi


Sosyal-İş sendikası 15. Genel Kurulu’nda seçimlerle oluşturulan yeni Yönetim Kurulu’na Genel Başkan Mustafa Ağuş’un yanı sıra Genel Sekreterliğe Celal Uyar, üyeliklere Turgut Çivi, Murat Bozbeyoğlu ve Hüseyin Kaplan seçildi.

Genel Kurul’da, yeni Denetim Kurulu üyeliklerine Nurer Altun, Özlem Diler, Özlem Adıgtı; Disiplin Kurulu üyeliklerine ise Çetin Temiz, Cem Bolat ve Mehmet Genç seçildi.

Mustafa Ağuş kimdir?

1964’te Edirne-İpsala'da dünyaya gelen Ağuş, ilk ve orta öğrenimini Yeni Karpuzlu Kasabası'nda tamamladı. 1981'de Tekirdağ Meslek Lisesi'nden mezun oldu.

1994 yılından 2005 yılına kadar Metro Grosmarketler'de çalışan Ağuş, Sosyal-İş’in Metro Grosmarket örgütlenmesi içinde de aktif olarak yer aldı. 2003 yılında İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Ağuş, 2005 yılından itibaren profesyonel yöneticiliğe başlayarak Şube Sekreterliği görevine başladı. 2007, 2011 ve 2015 yıllarında gerçekleştirilen şube genel kurullarında ise Şube Başkanlığı görevine seçildi.

Ağuş, sendikanın 11-12 Ocak 2020 tarihlerinde gerçekleştirdiği 15. Olağan Genel Kurulu'nda, Genel Başkan seçildi.

Ağuş, evli ve iki çocuk babasıdır.

DİSK/Sosyal-İş Genel Başkanlığı'na Mustafa Ağuş seçildi

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler