DİSK, TMMOB ve TTB: KESK'in yanındayız

KESK Genel Merkezi’nde yaklaşık bir yıldır süren oturma eyleminin sonlandırılmasının ardından başlayan tartışmalara ilişkin DİSK, TMMOB ve TTB ortak açıklama yaparak KESK’in yanında olduklarını ifade etti

DİSK, TMMOB ve TTB: KESK'in yanındayız

Yapılan açıklamada “Gerekçesi ne olursa olsun kamu emekçilerinin onurlu mücadelesinin eseri olan KESK’in yıpratılmasını, karalanmasını ve yöneticilerinin hedef gösterilmesini kabul etmiyoruz” denilen açıklamada, ‘her türlü karalama kampanyası karşısında KESK’in yanında olunacağı’ belirtildi.

Açıklamada “Bugün ülkemizde yaşanan emek ve demokrasi karşıtı yönelimlere karşı, demokrasi güçlerinin birlikte mücadelesine ve dayanışmasına her zamankinden daha fazla ihtiyaç var. Bu mücadeleyi ancak bir arada olursak, omuz omuza yürürsek, çabalarımızı ortaklaştırabilirsek büyütebiliriz. Yol arkadaşımız KESK, insanca bir yaşam, onurlu bir gelecek için verdiğimiz mücadelenin önemli bileşenlerinden birisidir.Gerekçesi ne olursa olsun kamu emekçilerinin onurlu mücadelesinin eseri olan KESK’in yıpratılmasını, karalanmasını ve yöneticilerinin hedef gösterilmesini kabul etmiyoruz” ifadeleri yer aldı. 

Kasım 2017'den beri KESK Genel Merkez Binası önünde yapılan oturma eylemi geçtiğimiz günlerde sonlanmıştı. Eyleme karşı tutum alan KESK geçtiğimiz ay yaptığı açıklamalarda "Bugüne kadar söz konusu anlayış ile birçok görüşme gerçekleştirilmiş olmasına rağmen konfederasyonumuza ve bağlı iş kollarımızın şubelerine ve yöneticilerine yönelik karalama kampanyaları ve iftiralar devam etmiş, konfederasyon çalışanlarımıza yönelik sataşmalar, sözlü taciz, mobbing bu süre boyunca hiç kesilmemiş, son zamanlarda giderek artmıştır. KESK emekçilerinin ve yöneticilerinin çalışma koşullarını neredeyse imkânsız hale getiren bu 'oturma eylemi'ne karşı tutum almak zorunlu hale gelmiştir." ifadelerini kullanmıştı.

Duvar

Etiketler: DİSK, KESK, TMMOB, TTB, oturma eylemi

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler