Direnişteki Flormar işçilerinin sesi Avrupa'da da duyuluyor

Türkiye’de direnişe devam eden Flormar işçileriye dayanışma Avrupa’nın da her yerinde devam ediyor. Ulm’un en işlek meydanı Münsterplatz’da, dün aşırı soğuğa rağmen Flormar direnişiyle dayanışma eylemi gerçekleştirildi.

Direnişteki Flormar işçilerinin sesi Avrupa'da da duyuluyor

Türkiye’de devam eden Flormar işçileriye dayanışma Avrupa’nın da her yerinde devam ediyor. Ulm’un en işlek meydanı Münsterplatz’da, dün aşırı soğuğa rağmen Flormar direnişiyle dayanışma eylemi gerçekleştirildi.

            Flormar işçilerinin direnişine devrimci dayanışmayla sahip çıkıldı. SYKP Kadın Meclisi tarafından yapılan çağrıya AGİF, ADHF, ATİF, MLPD, Enternasyonal Liste ve SKB katılarak, eylemi ortaklaştırdılar.Ulm’da düzenlen etkinliğin en önemli özelliği, sınıf mücadelesi için çok sayıda Türkiyeli ve Alman kurumun dayanışması oldu. Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) tarafından devam eden “Flormar İşçileriyle Dayanışma” kampanyası çerçevesinde bir araya gelen devrimci kurumlar, dayanışmanın en güzel örneğini sergileyerek, SYKP tarafından çıkarılan Almanca-Türkçe bildirileri hep birlikte dağıtarak, Yves Rocher ürünlerinin boykot edilmesi çağrısında bulundular.

           Direnişin simgesi Flormar işçilerinin sesi bu kez Ulm’da #YvesRocher mağazasının önünden kitlelere ulaştı. Eylemciler, mağaza çalışanlarına da geniş bilgilendirmede bulunarak, Flormar işçilerinin sendikalı olmak istemelerinden dolayı işten çıkarıldıklarını açıkladılar. Çalışanlar da, yapılan etkinliği anlamlı bulduklarını söylediler.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler