Dink davası sanığı Erhan Tuncel korucularla buluşup kalaşnikoflarla poz verdi!

Hrant Dink cinayetinden yargılananların ‘büyük abi’ dediği, davanın sanıklarından ve ‘kilit isimlerinden’ olan ve hala yargılaması süren Erhan Tuncel, Elazığ’da köy korucularını ziyaret edip kalaşnikoflarla poz verdi. Tuncel bu pozlarını “İyiliğe iyilikle, kana kanla karşılık verilir” notu ile sosyal medyadan paylaştı.

Dink davası sanığı Erhan Tuncel korucularla buluşup kalaşnikoflarla poz verdi!

Erhan Tuncel, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetinde sanık olarak yargılanmış 5 yıl cezaevinde yattıktan sonra beraat etmişti.Kararın bozulmasının ardından Tuncel tekrar yargılanmaya başladı. 

İstanbul’da yaşayan Erhan Tunceli’in geçtiğimiz günlerde memleketi Elazığ’a geldiği öğrenildi. Elazığ’da yaylaya giden Tuncel’in, orada korucularla bir araya gelerek, onların kalaşnikofları ile poz verdi. Kalaşnikoflarla poz veren Tuncel, o fotoğrafları da, "Ve vahşidir bu dağların insanları,onların kutsalları özgürlük,yasaları savaştır,iyiliğe iyilikle,kana kanla karşılık verilir ve nefrette aşk gibi ebedidir" sözleriyle paylaştı.

Yeniden yargılanıyor

Hrant Dink cinayeti ile ilgili gözaltına alınanların ‘abi’ diye hitap ettiği, özellikle Yasin Hayal’in ‘bol bol akıl aldığını’ belirttiği Erhan Tuncel 2007’de tutuklanmıştı.

Tuncel, 2012’de beraat etmiş ve tahliye olmuştu.

2012’de karara bağlanan Dink cinayeti davasına ilişkin İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği kararı Yargıtay 9. Ceza Dairesi bozmuştu.

Bozmanın ardından yeniden görülen davada mahkeme 17 Eylül 2013’te Tuncel’in yakalanmasına karar vermişti. Yakalama kararından 38 gün sonra cezaevine konmuştu.

Tuncel 2014 yılının Mart ayında tekrar tahliye edilmişti.

Tuncel’in yargılanması hala sürüyor.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler