Devrimcilerin Aysel Abla'sı (Gümüş) hayatını kaybetti

Tüm yaşamını eşitlik, özgürlük ve sosyalizm mücadelesine adamış olan Devrimcilerin ‘Aysel Ablası’ SYKP Kocaeli İl Örgütü üyesi Aysel Gümüş hayatını kaybetti. Cenaze töreni bugün (9 Ağustos) ikinti vakti Burgazada’da gerçekleştirilecek

Devrimcilerin Aysel Abla'sı (Gümüş) hayatını kaybetti

07 Kasım 1954 doğumlu olan, tarihsel TKP sürecinde sosyalizm mücadelesine başlayan, politik mücadele sürecini TBKP, SBP, BSP, ÖDP, SEH ve SYKP’de sürdüren, SBP Kocaeli İl Örgütü yöneticiliği, ÖDP Kocaeli İl Başkanlığı görevlerini üstlenen SYKP Kocaeli İl Örgütü üyesi Aysel Gümüş yakalandığı amansız hastalığın sonucunda dün gece aramızdan ayrıldı. SYKP Kopcaeli İl Örgütü ve SYKP İstanbul İl Örgütü yaptıkları açıklamada “Tüm yaşamını Sosyalizm ve Devrim mücadelesi ile geçiren Aysel Gümüş yoldaşın anısı önünde saygıyla eğiliyoruz. Bize bıraktığı miras eşit ve özgür bir dünya kurulana dek bize yol göstermeye devam edecektir.” denildi.

Açıklamada ayrıca tüm sevenleri cenaze törenine çağrılarak, cenaze töreninin bugün (9 Ağustos Cuma) ikindi vakti Burgazada’da gerçekleştirileceği bilgisi verildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler