Devrimci Parti: Ulaş Bayraktaroğlu'nu anmak suç değil onurdur!

Devrimci Parti: IŞİD'e karşı insanlık onurunu savunurken ölümsüzleşen komutan Ulaş Bayraktaroğlu'nu anmak, mücadelesini sahiplenmek tüm enternasyonalist devrimcilerin görevidir. Ulaş'ı anmak suç değil onurdur!

Devrimci Parti: Ulaş Bayraktaroğlu'nu anmak suç değil onurdur!

13 Mayıs Cumartesi günü, Rakka'da IŞİD'e karşı savaşırken hayatını kaybeden Ulaş Bayraktaroğlu'nu anma etkinliğine katılan 17 kişiye soruşturma açılmasına karşın Devrimci Parti bir açıklama yaptı. Açıklamada yaşamını işçi sınıfı ve ezilen halkların mücadelesine adayan Ulaş Bayraktaroğlu'nu anmanın suç değil onur olduğu söylendi.

Devrimci Parti tarafından yapılan açıklama şu şekilde: 

 

İstanbul'da 13 Mayıs Cumartesi günü Kadıköy'de Rakka'nın IŞİD'ten özgürleştirilmesi hamlesinde yaşamını yitiren komutan Ulaş Bayraktaroğlu için düzenlenen yürüyüş ve anma etkinliğine katıldığı için Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 17 kişiye soruşturma açıldı.

Bugün ifade vermek için emniyete giden HDP İstanbul İl Yöneticisi Macide Şimşek, Devrimci Parti Üyesi ve HDP MYK Üyesi Musa Piroğlu, Yusuf Baş Akay'ın babası Ceyhan Akay, HDP Kadıköy İlçe Eş Başkanı Ercan Demir ve fotoğrafçı Aktivist Hekim Coşkun tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi. 

Yaşamını işçi sınıfı ve ezilen halkların mücadelesine adamış, bu uğurda bedel ödemekten bir adım dahi geri atmamış yaşamıyla önderleşmiş bir ismi, devrim ve sosyalizm mücadelesini kendine rehber edinmiş ve Ortadoğu halklarına zulmeden insanlığın ortak değerlerine saldıran IŞİD'e karşı insanlık onurunu savunurken ölümsüzleşen komutan Ulaş Bayraktaroğlu'nu anmak, mücadelesini sahiplenmek tüm enternasyonalist devrimcilerin görevidir. 

Ulaş'ı anmak suç değil onurdur!
 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler