Devlet Bahçeli: Trump çıbanbaşı haline geldi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ABD ile yaşanan krize ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. “ABD başkanlık koltuğunda saldırgan bir şahıs oturmaktadır” diyen Bahçeli, “Trump küresel siyasetin çıbanbaşı haline geldi. Amerika halkı ne zaman öğrenecek, bu şahsın karanlık bağlantıları var” dedi.

Devlet Bahçeli: Trump çıbanbaşı haline geldi

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

'Komplo bozgun yaşayacaktır'

Türkiye kur üzerinden kurcalanmak döviz üzerinden kundaklanmak istenmektedir. Döviz fiyatlarındaki spekülatif ataklarla Türkiye’yi teslim alacağını sanan komplo, mutlaka bozgun yaşayacaktır. ABD’nin başkanlık koltuğunda skandal ve saldırgan bir şahıs oturmaktadır. Beyaz Saray yönetimi denge ve denetimden tamamen uzaklaşmıştır. Trump başına buyruk, dağınık, kontrolsüzdür. Trump’ın F-35 teslimatını askıya alan sakat kararının bizim nezdimizde hiçbir kıymeti yoktur.

'Bu papaz niye mühim?'

Bu papaz niye bu kadar mühimdir? Nelerdir saklanan? ABD’yi bir papaz için gemileri yakmaya götüren asıl sebepleri biz ve Amerikan halkı ne zaman öğrenecektir? Bu kiralık şahsın karanlık irtibatları vardır. Bağımsız, tarafsız Türk mahkemelerinde hukuki süreç devam etmektedir. Pensilvanya’daki hain yarından tezi yok ülkemize iade edilirse papazın teslimi de gündeme gelecektir. İki ülke de istediğini alacaktır. Mesele sadece papaz ise konu kapanmış olacaktır. ABD yönetimi stratejik ortaklığa ihanet etmiş, kendi ayağına sıkmıştır.

'Ederi 1 dolar eden hainler'

Ederi 1 dolar eden hainlerin havaya uçması, düşmanlıktır, düşmana da ne yapılacağı bellidir. Kim ekonomik tribülanstan el ovuşturuyorsa sütünde leke vardır. Doları yükselterek kaldıkları yerden devam için çırpınıyorlar. 15 Temmuz’da atılan bombalarla, pimi çekilen döviz bombası aynı yerde imal edilmiştir.

Etiketler: Devlet Bahçeli, ABD, Dolar, trump

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler