Dev Yapı İş ve İnşaat İş: 'Sıtkı'nın ateşi iktidarı yakacak!'

Yaşadığı maddi sıkıntılar nedeniyle meclisin önünde kendini ateşe vererek yakan işçi Sıtkı Aydoğmuş'a Devrimci Yapı İş ve İnşaat İş Sendikası üyeleri Kadıköy'de destek eylemi gerçekleştirdi.

Dev Yapı İş ve İnşaat İş: 'Sıtkı'nın ateşi iktidarı yakacak!'

Yaşadığı maddi sıkıntılar nedeniyle meclis önünde üzerine benzin dökerek kendisini ateşe veren 15 yıllık inşaat işçisi Sıtkı Aydoğmuş için Devrimci Yapı İnşaat ve Yol İşçileri Sendikası (Dev Yapı İş) ve İnşaat İş Sendikası üyeleri açıklama yaptı.

Kadıköy Khalkedon Meydanı'nda yapılan açıklamaya çok sayıda siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı.

Dev Yapı İş Sendikası Genel Başkanı Özgür Karabulut, Sıtkı Aydoğmuş'un bu topraklarda yaşayan milyonlarca inşaat işçisinin dışavurumu olan bir feryadı olduğunu ifade ederek, "Aydın hiçbirimize yabancı değildir. Trabzon'daki mermerci ustası, Adıyaman'daki tütüncüdür. İzmir'deki balıkçı, Diyarbakır'daki pazarcıdır. Hepimizin derdi, acısı, çığlığıdır" dedi.

 ‘Sıtkı herkesin ortak derdidir’

Aydoğmuş’un yaşadıklarının herkesin ortak derdi olduğuna vurgu yapan Karabulut, bugün bir işçiye canından vazgeçirtecek kadar kötü bir yaşam dayatıldığını kaydetti. Karabulut, "Bizler, bize dayatılan bu cehennemden ancak ve ancak bir arada hareket ederek kurtulabiliriz. Öyle ki bu ülkenin en büyük muhalefet partisinin genel başkanı çıkıp, 'Beştepe'de kendini yaksaymış' diyerek acılı bir işçiye akıl verecek kadar bize yabancıdır" ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen eylemde "Bu ateş sizi de yakar", "İnşaat işçisi köle değildir", "Sıtkı'nın ateşi iktidarı yakacak" sloganları atıldı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler