Dev Yapı-İş: Bu ateş sizi de yakacak!

İnşaat işçisi S.A.’nın geçim sıkıntısı nedeniyle dün Meclis kapısında kendisini yakması üzerine DİSK/Dev Yapı-İş’in yaptığı açıklamada “bu düzen böyle gitmez” dendi.

Dev Yapı-İş: Bu ateş sizi de yakacak!

SiyasiHaber

DİSK’e bağlı Devrimci Yapı, İnşaat ve Yol İşçileri Sendikası (Dev Yapı-İş) dün S.A. adlı inşaat işçisinin Meclis önünde kendisini yakmasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada,  “Bizleri bu koşullara mahkum ederek sırça saraylarda yaşayan inşaat patronları şunu bilmelidir, bugün kendisine zarar veren bu öfke yarın size de yönelecektir” ifadeleri yer aldı.

Açıklamada, “İğneden ipliğe var olan tüm ihtiyaç ürünlerine zamlar gelirken var olan ücretlerimiz bu zamlar karşısında eriyip gitmektedir. Geçim sıkıntısının katlanarak arttığı günümüzde her geçen gün daha da yoksullaşan işçiler çaresiz olduğunu düşünerek bunalıma girmekte, bir çıkış yolu bulamamaktadır” tespiti yapılarak “Çaresiz değiliz örgütlü mücadele ile insanca çalışma koşulları ve insanca bir yaşamı yaratacak insanca bir düzen getireceğiz...” dendi.

Dev Yapı-İş’in açıklaması şöyle:

Bu ateş sizi de yakacak!

Geçinemiyorum diyen inşaat işçisi Meclis kapısı önünde kendini yaktı......

Memleketin her yanını şantiyeye çevirerek aç gözlü inşaat patronlarının arsızca büyümesini sağlayan siyasi iktidar biz işçileri ise uyguladığı ekonomik politikalar sonucu açlığa, yoksulluğa ve ölüme mahkum ediyor. Şantiyelerde her gün yüzlerce iş kazası yaşanırken en az 5 işçi kardeşimiz iş cinayetleri sonucu aramızdan ayrılıyor. Bizler karın tokluğuna çalışarak yaşam savaşı verirken devleti yönetenler kendi kanun ve yasalarının getirdiği haklarımızın gasp edilmesini bile görmezden gelip seyirci kalarak patronlara destek veriyorlar....

Bu düzen böyle gitmez... işçiler lehine değişmelidir....

İğneden ipliğe var olan tüm ihtiyaç ürünlerine zamlar gelirken var olan ücretlerimiz bu zamlar karşısında eriyip gitmektedir. Geçim sıkıntısının katlanarak arttığı günümüzde her geçen gün daha da yoksullaşan işçiler çaresiz olduğunu düşünerek bunalıma girmekte, bir çıkış yolu bulamamaktadır. Böylesine bir bunalımın çaresizliğin sonucu isyan eden inşaat işçisi S.A. maddi sıkıntılar yaşadığını söyleyip üzerine benzin dökerek Meclis kapısının önünde kendisini ateşe verdi. Son anda alev alan kıyafetleri söndürülerek yaralan S.A. Ankara Numune Hastanesine kaldırılmıştır.

Bizleri bu koşullara mahkum ederek sırça saraylarda yaşayan inşaat patronları şunu bilmelidir, bugün kendisine zarar veren bu öfke yarın size de yönelecektir.

Bu ateş sizi de yakacak!

Çaresiz değiliz örgütlü mücadele ile insanca çalışma koşulları ve insanca bir yaşamı yaratacak insanca bir düzen getireceğiz...

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler