Dev-Güç, SGDF ve Öğrenci İnisiyatifi’nden ortak eylem: İşgale karşı gençlik sokakta!

Dev-Güç, SGDF ve Öğrenci İnisiyatifi’nden oluşan gençlik örgütleri İstanbul Kadıköy’de sokak sokak yürüyüş yaparak, işgale karşı halkı bilinçlendirme faaliyetinde bulundular.

Dev-Güç, SGDF ve Öğrenci İnisiyatifi’nden ortak eylem: İşgale karşı gençlik sokakta!

Dev-Güç, SGDF ve Öğrenci İnisiyatifi’nden oluşan gençlik örgütleri İstanbul Kadıköy’de sokak sokak yürüyüş yaparak, işgale karşı halkı bilinçlendirme faaliyetinde bulundular. Yürüyüş sırasında sık sık “Saray savaş, halklar barış istiyor” “Emperyalizm yenilecek direnen halklar kazanacak” “Savaşa hayır barış hemen şimdi” “Savaşa karşı gençlik sokakta” sloganları atıldı.

Gençlik örgütlerinin yaptığı açıklamada, AKP iktidarının 6 yıl önce Emevi Camisi’nde namaz kılma hayali ile başlayan Ortadoğu serüveninin hüsranla sonuçlandığı belirtildi. Saray medyasının sınır hattındaki askeri sevkiyat görüntülerini propaganda malzemesi haline getirerek işgal girişiminin reklamını yapmaya soyunmasının eleştirildiği açıklamada, ülke içindeki kadın ve çocuk tecavüzlerine, OHAL ve KHK’lara da değinildi. Afrin’i işgal girişiminin yenilgiyle sonuçlanacağı vurgulanarak, direnen Ortadoğu halklarının mücadelesine destek olma çağrısı yapıldı.

Gençlik örgütleri tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

6 yıl önce bugün Emevi Camii'inde namaz kılacağız diyenler, bugün bir hafta içinde Afrin'i işgal edeceğiz diyor. Sarayın medyası tüm gücüyle savaş çığırtkanlığına soyunmuşken, televizyon kanallarına Afrin sınırına yığılmış askeri birlikler, tanklar ve bölgeye yapılan askeri sevkiyat görüntüleriyle işgalin propagandası yapılıyor. Saray'ın papağanları yaptıkları derin analizlerde işgalin neden bir zorunluluk olduğunu anlatıyor. Onların tüm bu anlattıkları yalandır !

Hastane raporlarına geçmiş 115 hamile kız çocuğu, yoksulluktan kendini meclisin önünde yakan inşaat işçisi, geleceksizliğe mahkum edilmiş gençler, KHK ve OHAL bahanesiyle bir gecede hayatı değişen insanlar, enflasyon, gelir dağılımındaki eşitsizlik, bütçe açıkları... Bu ülkenin gerçekleri bunlardır. Bu savaş bizim savaşımız değil Saray'ın savaşıdır ! Afrin'e yönelik işgal operasyonu yalnızca Saray'ın çıkarınadır. Yoksul Kürt halkına karşı savaşa sürülenler yine yoksul Türk gençleridir. Ateş yine yoksulların evine düşerken, siyah güneş gözlükleriyle " Vatan sağolsun. " diyecekler.

AKP iktidarı barışın simgesi olan zeytin dalının ismini işgal girişimlerine alet etmeye çalışıyor. Bunu bir milli mesele olarak yutturmaya çalışıyor. Biz tarihten de biliyoruz ki egemenler kanlı savaşlarına barışı ve demokrasiyi alet etmek isterler. Bu saldırıya gençlik olarak geçit vermeyeceğiz ! Saray savaş, gençlik barış istiyor !

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler