DEÜ’de akademisyenlerin açığa alınması protesto edildi: Akademi biat etmez

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesinde (DEÜ) görev yapan 17 akademisyenin, Barış İçin Akademisyenler inisiyatifinin "Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı barış bildirisine imza attıkları için açığa alınmaları protesto edildi.

DEÜ’de akademisyenlerin açığa alınması protesto edildi: Akademi biat etmez

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesinde barış bildirisine imza attıkları gerekçesiyle 17 akademisyenin açığa alınması protesto edildi. Türk Tabipleri Birliği, SES ve Eğitim-Sen üyeleri, Tıp Fakültesi önünde bir araya gelerek DEÜ Rektörü'nü protesto ettiler, "Barıştı sözümüz, vazgeçmeyeceğiz" pankartı açtılar.

DEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi poliklinikler önünde toplanan Türk Tabipleri Birliği (TTB), Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) ve Eğitim-Sen üyeleri, 17 akademisyenin açığa alınmasına ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

Açığa alınan akademisyenlerin de hazır bulunduğu protesto eyleminde "Barıştı sözümüz, vazgeçmeyeceğiz" yazılı pankart açıldı.

"Akademi biat etmez"

Açığa alınan akademisyenlerden Prof Dr. Cem Terzi, "Hakikat ve barış için buradayız. Biz akademisyenler bedel ödeyelim. Barış için bedel ödemeye hazırız. Yeter ki analar yaşasın. Yeter ki hakikat yaşasın. Akademi biat etmez" dedi.

Basın açıklamasına katılanlar dekanlık önüne doğru yürüyerek, DEÜ Rektörü Adnan Kasman'ı protesto ettiler.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler