Destici'den ırkçı açıklama: 100 bin Ermeniyi sınır dışı edelim

Cumhur ittifakında yer alan BBP'nin Genel Başkanı Mustafa Destici, Fransa'nın Ermeni Soykırımı Anma Günü ilanıyla ilgili ırkçı açıklamalarda bulundu. Destici, "100 bin Ermeni var. Ben diyorum ki bunları sınır dışı edelim" dedi.

Destici'den ırkçı açıklama: 100 bin Ermeniyi sınır dışı edelim

Daha önce 2016 ve 2017 yıllarında "100 bin Ermeniyi sınır dışı edelim" ifadelerini kullanan Cumhur ittifakındaki BBP'nin Genel Başkanı Mustafa Destici'den tekrar aynı söylem geldi. 

Destici, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 24 Nisan'ı Ermeni Soykırımını Anma Günü ilan etmesinin ardından Ermeni soykırımı üzerinden önce Macron'u ardından Türkiye'de yaşayan Ermeni azınlıkları hedef aldı: 

"Soykırım yapıldığını iddia ediyorsun, reddediyoruz"

"Siz kimsiniz? Sen önce kendi soykırımlarının hesabını ver. Sen Cezayir'de 2 milyon Müslümanın ölümüne sebep oldun. Sen Ruanda'da darbeyi destekledin, 800 bin masum insan hayatını kaybetti. Sen önce bunların hesabını ver. Siz daha dün Kanuni'nin eteğini öpüp yardım istiyordunuz. Sen kimsin de bu millete racon kesiyorsun, Ermeni soykırımı yapıldığını iddia ediyorsun. Bunu reddediyoruz. Kabul etmiyoruz.

"Macron değil, bütün dünya birleşse bunu kabul ettiremez. Bu büyük bir yalandır. Bugün Ermenistan'dan kaçak olarak ülkemize gelip karnını doyuran 100 bin Ermeni var. Ben diyorum ki bunları sınır dışı edelim.

"CHP zihniyetindekiler ya da siyonist ve emperyalistler"

"Bunlar bir taraftan Türkiye aleyhine lobi gerçekleştiriyor, bir taraftan da biz bunları besliyoruz. CHP zihniyetinde olanlar ya da siyonist emperyalistlerin Türkiye'deki maşaları hep Suriyeli mültecileri gündeme getiriyorlar ama Ermeni kaçaklarını hiç gündeme getirmiyorlar. Getirmezler çünkü akrabaları onlar. Bizler her şeyin bilincindeyiz."

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler