Dersim’de dağ keçilerini ‘katliam ihalesi’ şimdilik iptal

Tarım Orman Bakanlığı’nın 15. Bölge Müdürlüğü’nün, Dersim’de 17 dağ keçisinin avlanması için açtığı ihale kamuoyu tepkisi nedeniyle iptal edildi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yerinde yapılacak inceleme sonucu hazırlanacak rapora göre hareket edileceği duyuruldu.

Dersim’de dağ keçilerini ‘katliam ihalesi’ şimdilik iptal

 

SiyasiHaber

Dersim’de dağ keçilerin avlanabilmesi için Tarım Orman Bakanlığı 15. Bölge Müdürlüğü tarafından açılan ‘katliam ihalesi’ kamuoyundan gelen tepkiler üzerine iptal edildi. Şimdilik diyoruz çünkü ihalenin iptal edildiğini açıklayan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, “Yaban keçisi ihalesine yönelik sosyal, inanç ve kaçak avcılık, yaban keçisi popülasyonu ve güvenlik açısından yerinde inceleme yapılarak bir rapor hazırlanması uygun görülmüştür’ diyerek, hazırlanacak rapora göre hareket edileceğini duyurdu.

Tunceli’nin Aliboğazı ve Salördek bölgesinde 5, Darıkent ve Gökçek bölgesinde 5, Büyükyurt ve Çıralı bölgesinde 5 ve Derindere ile Kocatepe bölgesinde 2 olmak üzere toplamda 17 dağ keçisinin katledilmesinin planlandığı ihalenin 13 Temmuz günü yapılacaktı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler