Dersim’de 31 bölge ‘Özel Güvenlik Bölgesi’ ilan edildi

Dersim merkez ile Ovacık ve Nazimiye ilçelerindeki 31 bölge 16-30 Eylül tarihleri arasında ‘Özel Güvenlik Bölgesi’ ilan edildi. Dersim-Erzincan karayolunun Pülümür İlçesi kesimindeki bazı bölgelerde ise duraklama ve piknik yapılması yasaklandı.

Dersim’de 31 bölge ‘Özel Güvenlik Bölgesi’ ilan edildi

Dersim merkez ile Ovacık ve Nazimiye ilçelerindeki 31 bölge 16-30 Eylül tarihleri arasında ‘Özel Güvenlik Bölgesi’ ilan edildi.

Tunceli Valiliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Tunceli ili, Tunceli merkez, Ovacık ve Nazımiye İlçe sınırları içerisindeki 31 ayrı bölgede 16 Eylül 2016-30 Eylül 2016 tarihleri arasında özel güvenlik bölgesi ilan edilmiştir.

“Ayrıca sivil vatandaşların can ve mal güvenliği açısından risk teşkil etmesi nedeni ile Pülümür-Erzincan Karayolu (D-885) Pülümür İlçesi istikametinin 35’inci kilometresi (Ş.Mehmet Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) ile 45’inci kilometresi (Kırmızıköprü Jandarma Karakol Komutanlığı hizası), Tunceli-Ovacık ilçesi istikametinin 13’üncü kilometresi (Karşılar Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) ile 37’inci kilometresi (Aşağıtorunoba Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) arasında kalan karayolu yol kenarında kısa süreli duraklama ve piknik yapma amacıyla konaklama yapılmaması gerekmektedir.

“Halkımızın can ve mal güvenliği için; özel güvenlik bölgelerine, mülki amir izni olmadan girişler yasaklanmıştır.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler