Deprem için ‘Bırakın gebersinler’ diyen Acıbadem Hastanesi çalışanı açığa alındı

İran ve Irak sınırları içinde bulunan Kürt kentlerinde dün akşam meydana gelen depremin ardından “Bırakın gebersinler” paylaşımında bulunan Acıbadem Hastanesi'nde birim müdürü Öznur Ilgan tepkiler üzerine açığa alındı. Ilgan ise hesabının hacklendiğini iddia etti, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Deprem için ‘Bırakın gebersinler’ diyen Acıbadem Hastanesi çalışanı açığa alındı

Irak Kürdistan Bölgesi'ndeki deprem sonrası twitter hesabından “bırakın gebersinler” paylaşımında bulunan Özgür Ilgan sosyal medyada büyük tepkiyle karşılaştı. Tepkiler üzerine Ilgan hesabını korumaya almıştı.

Konuyla ilgili Özgür Ilgan’ın çalıştığı Acıbadem Hastanesi’nden açıklama geldi. Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Acıbadem Sağlık Grubu, çalışma ve hizmet anlayışı gereği, din, dil ırk gibi her türlü ayrımcılığın karşısındadır. Dolayısıyla çalışanlarının bu tür söylemlerde bulunmasına da karşıdır. Dün gece Irak’ta meydana gelen ve hepimizi derinden üzen deprem sonrası yapılan paylaşım nedeniyle Öznur Ilgan hesabının hacklenerek bu mesajın atıldığı iddiasıyla bugün Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştur.

Ayrıca kurumumuzun iç birimleri tarafından konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştır. Savcılık ve kurumumuz tarafından yapılan inceleme tamamlanana kadar çalışanımız açığa alınmıştır."

Artı Gerçek

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler