Denizli’de kök hücre bekleyen hastalar için “Umut Olalım” etkinliği

Denizli’de cuma ve cumartesi günü KÖK Hücre bağışı ile ilgili Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde cuma günü, Çınar’da ise cumartesi günü etkinlik yapılacak

Denizli’de kök hücre bekleyen hastalar için “Umut Olalım” etkinliği

Kök hücre bağışı lösemi hastası 3,5 yaşındaki Öykü Arin ile ülke gündemine girdi. Birçok ilde başta KESK olmak üzere demokratik kitle örgütleri kampanyalar düzenliyorlar.

Denizli’de de cuma ve cumartesi günü KÖK Hücre bağışı ile ilgili iki etkinlik yapılacak: Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde cuma günü, Çınar’da ise cumartesi günü.

Pamukkale Üniversitesi sağlık emekçileri tarafından düzenlenen etkinlikle ilgili şu bilgiler paylaşıldı:

Denizli’de Kök Hücre bağışı konusunda farkındalık oluşturmak için 11 Ocak Cuma saat 10:00-17:00 arası Pamukkale Üniversitesi Hastanesi önünde kampanya düzenlenecek. Pamukkale Üniversitesi öncülüğünde ve Kızılay desteğiyle gerçekleşecek olan etkinlikte çocukluk çağındaki kanser vakalarında birinci sırada yer alan lösemiye ve yetişkinlerdeki kan ile ilgili hastalıklara karşı umut olmak için Denizlililer Cuma günü kan ve kök hücre bağışı etkinliğinde bir araya gelecek.

Ülkemizde kök hücre bekleyen hastalarımıza umut olabilmek amacıyla hep birlikte bağışçı olmak için kan örneği verme etkinliğinde bir araya geliyoruz. 18-50 yaş arası kronik hastalığı olmayan herkesi Cuma günkü etkinliğe davet ediliyoruz.

(Özgür Denizli)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler