Denizli Pamukkale'deki tekstil fabrikasında yangın

Denizli'nin Pamukkale ilçesindeki bir tekstil fabrikasında yangın çıktı. Tüm fabrikayı saran yangın söndürülmeye çalışılıyor.

Denizli Pamukkale'deki tekstil fabrikasında yangın

Denizli'nin Pamukkale ilçesi Korucuk Mahallesi'nde bulunan bir tekstil fabrikasında saat 03.30 sıralarında yangın çıktı. 

Üretim ve satış yapıldığı öğrenilen tekstil fabrikasının çatısında henüz belirlenemeyen bir nedenle başlayan yangın kısa sürede tüm fabrikayı sardı.

3 katlı fabrikadan çıkan dumanları görenler durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Bu sırada alevler kısa süre içerisinde büyüyerek, fabrikanın depo bölümüne sıçradı. Yangında, fabrikadan yükselen siyah dumanlar, gökyüzünü kapladı.

İhbar üzerine 30'un üzerinde araçla olay yerine gelen 60'tan fazla irfaiyeci fabrikanın dört bir yanından alevleri söndürmek için çalışma başlattı.

Ekipler, yerden ve merdivenler yardımıyla havadan su sıkarak  yangını kontrol altına almaya çalışıyor. Yangın 5 saati aşkın süredir devam ediyor.

Denizli-Pamukkale yolu üzerinde bulanan ve turistler için de bir satış mağazasının bulunduğu tesiste, yangını duyarak çalıştıkları yere gelen işçiler ise depoda bulunan malzemeleri yangından kurtarmak için çalışmalara katıldı.

Ayrıca Denizli-Pamukkale yolunun Pamukkale istikameti güvenlik nedeniyle jandarma ekipleri tarafından kapatıldı.

Öte yandan fabrikanın çatısında bir süredir tadilat çalışması yapıldığı da öğrenildi. 

(DHA)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler