“Demokrasi Yürüyüşü” Hakkari kolu akşam saatlerinde Diyarbakır’a ulaşacak

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) siyasi iktidarın baskıcı politikaları ve irade gaspına karşı başlattığı 'Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşü' 3. gününde devam ediyor. Bitlis Tatvan’a ulaşan yürüyüş kolunun saat 17.00’da Diyarbakır’a ulaşması bekleniyor.

“Demokrasi Yürüyüşü” Hakkari kolu akşam saatlerinde Diyarbakır’a ulaşacak

 

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Edirne ve Hakkari’den Ankara’ya başlattığı “Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşü”nün Hakkari kolu, Van'ın ardından Bitlis'e doğru hareket etti. DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, HDK Eş Sözcüsü Sedat Şenoğlu, SYKP Eş Genel Başkanı Canan Yüce, ESP Eş Genel Başkan Yardımcısı Beycan Taşkıran ve çok sayıda milletvekilinin de aralarında bulunduğu yürüyüş kitlesi, yol boyunca yurttaşların ilgisiyle karşılandı. Araç sürücüleri korna çalarak, kimi yurttaşlar ise evlerinin balkonundan çıkarak yürüyüşçülere destek oldu.

 

Yürüyüş kolu saat 17.00’de Diyarbakır’a ulaşacak 

Tatvan’a ulaşan yürüyüş kolu, HDP İlçe Örgütü binasında yurttaşlarla bir araya geldi. HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, yürüyüşün amacının özgürlük, Kürt sorunun çözümü ve Türkiye'nin demokratikleştirilmesine dönük olduğunu vurguladı. Her yerde halkla buluşmalarının engellenmek istendiğine dikkati çeken Taşdemir, "Ancak Bitlis halkının gönlünün bizle olduğunu biliyoruz. Direnerek kazanacağız" dedi. 

Bitlis merkeze hareket eden yürüyüş kolunun bugün saat 17.00’da Diyarbakır’a ulaşması planlanıyor. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler