Demirtaş'tan Temelli'ye destek

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP'deki 'özeleştiri' tartışması için "Sosyal medyada parti eşbaşkanlarımıza ve sözcülerimize yönelik çirkin ifadelerin ve hakaretlerin tamamını, kendime yapılmış kabul ediyorum. Hiçbir arkadaşımız bu tür ucuzluklara alet olmamalıdır” dedi.

Demirtaş'tan Temelli'ye destek

Selahattin Demirtaş , HDPnin Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve  Sezai Temellinin yanında olmaya devam edeceğini belirtirken parti yönetimine de ‘kenetlenme’ çağrısı yaptı. 

Sosyal medya hesabı Twitter'da HDP’ye yönelik tartışmalara ilişkin mesajlar paylaşan Demirtaş, şunları yazdı: 

"Sosyal medyada parti eşbaşkanlarımıza ve sözcülerimize yönelik çirkin ifadelerin ve hakaretlerin tamamını, kendime yapılmış kabul ediyorum. Hiçbir arkadaşımız bu tür ucuzluklara alet olmamalıdır. 

Benim üzerimden parti yönetimine çirkin ifadeler ve hakaretler yöneltilmesini asla kabul etmiyorum. Bundan büyük üzüntü duyarım. Baskının ve zulmün bu kadar arttığı bir dönemde hiçbirimizin böyle davranmaması, tam aksine mücadeleye güç vermesi gerekir. 

Parti yönetimimizle aramda en küçük bir örgütsel ayrılık veya kriz yoktur. Bunu hedefleyen çevrelerin de en küçük bir başarı olasılığı yoktur. 

Parti yönetimimiz ve eşbaşkanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bütün halklarımızı da parti yönetimi etrafında kenetlenmeye, örgütlenmeye, dayanışmaya çağırıyorum."

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler