Demirtaş'tan Hrant Dink'e mektup: Saygıyla, selamla güzel insan, görüşeceğiz bir gün

HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, katledilişinin 13'ncü yıldönümünde Hrant Dink için mektup yazdı: "Panel için emniyete gitmiştik. Polis amiri evraklara şöyle bir bakıp 'Bir Ermeni’yi de mi çağırıyorsun' demişti. Yüzünde bir küçümseme, belki de tiksinti ifadesi vardı. Öfkeden kulaklarıma kadar kızardığımı hissediyordum.''

Demirtaş'tan Hrant Dink'e mektup: Saygıyla, selamla güzel insan, görüşeceğiz bir gün

Edirne Cezaevi’nde üç yılı aşkın süredir tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, katledilişinin 13’ncü yıldönümünde Hrant Dink için bir mektup yazdı.

Demirtaş, Agos’ta yayımlanan mektupta Diyarbakır İHD Şubesi’nde görev yaparken yaşadığı bir anısından da bahsetti. Demirtaş bu anı için şunları söyledi: “Tüm konuşmacıların evrakları gelince de başvuru için Emniyet’e gitmiştik. Polis amiri evraklara şöyle bir bakıp “Bir Ermeni’yi de mi çağırıyorsun” demişti. Yüzünde bir küçümseme, belki de tiksinti ifadesi vardı. Öfkeden kulaklarıma kadar kızardığımı hissediyordum. Aramızda bir tartışma, bir kavga çıksa etkinliği yasaklayacak adam. Derin bir nefes alıp “O Ermeni’yi özellikle çağırıyoruz. Zamanınız olursa gelip dinleyin, belki siz de bir şeyler öğrenirsiniz” demiştim. Bu sözlerim üzerine, adam bana da iğrenerek bakmıştı. Birileri senin insanlığını görmüyor.”

Demirtaş’ın mektubu şöyle:

Sevgili Hrant, merhaba,

Bu hafta gelen mektuplar arasında seninkini de görünce ayrı bir sevindim. Gerçi haberlerini avukatlardan alıyorum, selamını da; ama el yazınla bana ulaşan sıcak dostluğunu yüreğimin ta derinlerinde hissettim.

Sağlığımı sormuşsun, “Memleket gibiyim işte” diyeceğim, “O kadar mı kötüsün” diyeceksin

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler