Demirtaş’tan HDP kongresine mesaj: En güçlü birlik mesajı verme zamanıdır

HDP'nin 3. Olağan Kongresi öncesinde, tutuklu Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş’tan mesaj geldi. Demirtaş "Ben de HDP'de en aktif şekilde çalışamaya devam edeceğim" dedi.

Demirtaş’tan HDP kongresine mesaj: En güçlü birlik mesajı verme zamanıdır

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 11 Şubat’ta Ankara’da gerçekleştirilecek 3. Olağan Büyük Kongresi öncesi, tutuklu bulunan Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş, kongreye mesaj gönderdi. 

Demirtaş, avukatı aracılığıyla gönderdiği mesajda “HDP’yi dizayn etmeye çalışan bütün unsurlara haddi bildirildi.” ifadelerini kullandı. 

Demirtaş’ın mesajı şöyle: “Bütün dostların dayanışması beni onurlandırdı. Ama aynı zamanda dosta düşmana da HDP’nin nasıl dinamik aktif bir tabana sahip olduğunu gösterdi. Emin olun ki içeriden dışarıdan HDP’yi dizayn etmeye çalışan bütün unsurlara haddi bildirildi.  Gönül rahatlığıyla kongreye coşkuyla giderek en güçlü birlik mesajı verme zamanıdır artık. Ben de HDP’de en aktif şekilde çalışamaya devam edeceğim zaten. HDP’ye sahip çıkan şahsımda güven duygusunu pekiştiren bütün arkadaşlara içten selam ve teşekkürler”

‘Halkımızı eş genel başkan adaylarımız etrafında kenetlenmeye davet ediyorum’

Demirtaş ayrıca twitter hesabından da “11 Şubat’ta Ankara'da yapılacak HDP Büyük Kongresi’ne bütün halkımızı büyük bir coşkuyla ve en kitlesel şekilde katılmaya, Eş Genel Başkan adaylarımız etrafında kenetlenerek HDP’yi sahiplenmeye davet ediyorum.” şeklinde mesaj verdi. 

HDP’de 2 dönemdir eş genel başkanlık görevini sürdüren Demirtaş 11 Şubat’ta yapılacak kongrede aday olmayacağını açıklamıştı.

Kongre öncesinde HDP, HDK ile bileşenlerinin yönetici ve üyelerine yönelik birçok ilde operasyonlar yapıldı.

MA

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler