Demirtaş'tan gençlere ve kadınlara çağrı: HDP’yi seven herkes HDP’de milletvekili olabilir

Selahattin Demirtaş, 24 Haziran seçimleriyle ilgili yeni bir mesaj yayınladı. 'HDP’yi seven herkesin' HDP’den milletvekili adayı olabileceğini belirten Demirtaş, özellikle gençlere ve kadınlara çağrıda bulundu.

Demirtaş'tan gençlere ve kadınlara çağrı: HDP’yi seven herkes HDP’de milletvekili olabilir

Yaklaşık 1.5 yıldır tutuklu bulunan ve cuma günü partisi tarafından adının cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanacağı belirtilen eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 24 Haziran seçimleriyle ilgili yeni bir mesaj yayınladı. 'HDP’yi seven herkesin' HDP’den milletvekili adayı olabileceğini belirten Demirtaş, özellikle gençlere ve kadınlara çağrıda bulundu.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Demirtaş’ın kişisel Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “HDP’yi seven herkes HDP’de milletvekili olabilir. Herkesin önü açıktır. Özellikle gençleri ve kadınları başvuru yapmak üzere HDP’ye davet ediyorum. Ben bile HDP’de milletvekili oldum :)” ifadelerine yer verildi.

Demirtaş’ın hesabından dün yapılan paylaşımda da "Seçim kampanyasının en büyük yükü eş başkanlarımızın omuzlarında. Onları, gittikleri her yerde en kitlesel katılım ve coşkuyla karşılayalım. Başarılar diliyorum" denmişti.

Halkların Demokratik Partisi, cumhurbaşkanı adayını cuma günü resmi olarak açıklayacağını duyurmuştu. HDP’den yapılan açıklamada, “Selahattin Demirtaş'ın Cumhurbaşkanı adaylığı coşkusunu paylaşmak için 4 Mayıs Cuma günü saat 17:00'de Abbasağa Parkı'nda bir araya  geliyoruz” ifadeleri kullanılmıştı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler