Demirtaş: Davutoğlu Dilek Doğan'ı yuhalatacak mı?

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, polis kurşunuyla vurularak öldürülen Dilek Doğan’ın annesinin “Maraş’tan ölümden kaçtık, burada dizimizin dibinde öldürdüler” sözlerini hatırlatarak, “Başbakan çıkıp bunu yuhalatacak mı, yoksa acısını mı paylaşacak? Sorumluları açığa mı aldıracak?” dedi.

Demirtaş: Davutoğlu Dilek Doğan'ı yuhalatacak mı?

İstanbul Pendik'te 3 aydır grevde olan sermaik işçilerini ziyaret eden Demirtaş, Sarıyer’de şafak vakti düzenlenen operasyonda polis kurşunuyla vurulan ve dün yaşamını yitiren Dilek Doğan’la ilgili şunları söyledi: “Çok büyük bir dram. Mesela Başbakan çıkıp bunu yuhalatacak mı acaba çok merak ediyorum, yoksa acısını mı paylaşacak? Sorumluları açığa mı aldıracak? Annesini duydunuz. ‘Biz Maraş’tan ölümden kaçtık buraya geldik, evladımızı burada dizimizin dibinde öldürdüler’ diyor. Herhalde bir bakana sorsanız yine sırıtacaktır.”

"Hiç kimse bu iktidara güvenerek suç işlemesin"

“Fakat bu katliamların, bu cinayetlerin yargı karşısında hesabı sorulacaktır” diyen Demirtaş şöyle devam etti:

"Kimse bu iktidara güvenerek suç işlemesin. Hiçbir polis, vali, kaymakam kimse bunlara güvenerek suç işlemesin; çünkü arkalarında sürekli bunlar durmayacak. Herkes hukuka göre işini yapsın kardeşim. Hukuk bu ülkede er veya geç hakim olacak ve geriye doğru bütün suçların hesabı sorulacak. Bundan emin olsun herkes.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler