Demirtaş hastaneye planlı tetkikler için götürüldü

Selahattin Demirtaş'ın bugün (9 Aralık) hastaneye götürülmesinin olağanüstü bir durumdan kaynaklanmadığı, planlanan tetkiklerin yapılması için gerçekleştirildiği açıklandı.

Demirtaş hastaneye planlı tetkikler için götürüldü

HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, iki hafta önce yaşadığı göğüs sıkışması ve nefes almada zorluk şeklindeki sağlık sorunları nedeniyle 9 Aralık Pazartesi günü hastaneye götürüldü ve tetkikleri yapıldı. Demirtaş'ın hastaneye götürülmesi, sağlık durumunda acil ve ani bir gelişme olduğu yönünde haberlere neden olmuştu.

Demirtaş’ın avukatı ve kardeşi Aygül Demirtaş Gökalp, iki kez cezaevi ile görüştüğünü ve planlanan tetkikleri için akşamüzeri hastaneye götürüldüğünü bildirdi. Gökalp, hastane dönüşünde de avukatı Arzu Kayaoğlu’nun Demirtaş’ı ziyaret ettiğini söyledi.

Av. Arzu Kayaoğlu da yeni1mecra’ya daha önce planlandığı üzere Demirtaş’ın saat 17.30-19.00 arasında hastaneye götürülerek eksik kalan tetkiklerinin yapıldığını söyledi. Av. Kayaoğlu saat 20.30-22.15 arasında da cezaevinde Demirtaş’ı ziyaret ettiğini anlattı. Kayaoğlu, yeni ve ani gelişen bir durum söz konusu olmadığını, planlanan tetkiklerinin yapıldığını belirterek, soran herkese selamlarını ilettiğini söyledi.

Öte yandan HDP Genel Merkezi’nin twitter hesabından da şu açıklama yapıldı.

“Demirtaş’ın bugün 17:30’da gastroenteroloji bölümünde, daha önce verilen randevu planlaması sonucu yarım kalan tetkiki yapılmış, 19:30’da cezaevine dönmüştür. Saat 20-22 arası avukatları ile görüşmüştür, genel durumu iyidir, yapılan haberler doğru değildir.”

(Yeni1Mecra)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler