DEDEF Başkanı gözaltına alındı

Dersim Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Haydar Ben evine yapılan baskınla gözaltına alındı.

DEDEF Başkanı gözaltına alındı

Dersim Dernekleri Federasyonu (DEDEF) yaptığı açıklama ile 10 Ekim Ankara Gar Katliamı’nda yaşamını yitiren Serdar Ben'in kardeşi Ali Haydar Ben’in derhal serbest bırakılmasını istedi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

25.12.2018 Tarihinde (Dersim Dernekleri Federasyonu) DEDEF yönetim kurulu başkanı Ali Haydar Ben sabahın erken saatlerinde evine baskın yapılarak gözaltına alınmıştır. Federasyon genel başkanımız AKP’nin baskıcı ileri demokrasi safsatasının son kurbanı olmuştur.

Bizler Dersim halkının örgütlü gücü olan Dersim Dernekleri Federasyonu olarak Her türlü gözaltı, baskı ve yıldırma politikalarını pervasızca hayata geçirilmesini kınıyor, Genel Başkanımız Ali Haydar Ben’in bir an önce serbest bırakılmasını istiyoruz.

Bu vesileyle Dersim halkının da Dersim’in dilini kültürünü inancını ve coğrafyasını savunan DEDEF Genel Başkanına sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Konuya İlişkin Dersim Dernekleri Federasyonu olarak 25 Aralık 2018 Salı günü Saat 15.00 da İnsan Hakları Derneği İstanbul şubesinde basın toplantısı gerçekleştireceğiz. 

Dersim halkının örgütlü gücünün AKP’ye boyun eğmeyeceğini ve onun tüm kirli oyunlarını boşa çıkaracağına inanıyoruz. 

(Artı Gerçek)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler