DBP'li 2 belediye başkanı tahliye edildi

3 aydır cezaevinde bulunan DBP'li Bozova Belediyesi eski Eş Başkanı Fatma Doğan ile Suruç'un mahalle olan Aligor Beldesi eski belediye başkanı İbrahim Halil Parıldar tahliye edildi.

DBP'li 2 belediye başkanı tahliye edildi

Şanlıurfa'da gözaltına alınarak tutuklanan ve 13 aydır cezaevinde bulunan Demokrat Bölgeler Partisi (DBP) Bozova Belediyesi eski Eş Başkanı Fatma Doğan ile Suruç'un mahalle olan Aligor Beldesi eski belediye başkanı İbrahim Halil Parıldar'ın da aralarında bulunan 3 kişi tahliye edildi.

İstanbul Beşiktaş'ta çevik kuvvet polislerine yönelik saldırıdan sonra Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın PKK'ye yönelik  yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve aralarında Viranşehir Belediyesi'nin DBP’li eski eş Başkanı Emrullah Cin ile Bozova Belediye eş başkanları Zeynel Taş ve Fatma Doğan'ın da bulunduğu 52 kişiden 17 kişi tutuklanmıştı.

Şanlıurfa 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 2'nci duruşmasında tutuklu bulunan 17 kişiden Bozova Belediye eski Eş Başkanı Fatma Doğan, Suruç Aligor eski Belde Belediye Başkanı İbrahim Halil Parıldar ve Şefika Kandar tahliye edildi.

Mahkeme diğer tutukluların tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. (DHA)

Etiketler: DBP, Tahliye

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler