DBP’den Kızıldere mesajı

DBP’den Kızıldere mesajı

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Genel Merkezi, Kızıldere katliamının 43. yılına ilişkin açıklama yaparak “Devlet, öfkeyle büyüyen bir hak mücadelesinden Kürt ve Türk halklarını vazgeçiremedi, bundan sonra da vazgeçiremeyecek” dedi.

DBP tarafından yapılan açıklamada “Devlet, öfkeyle büyüyen bir hak mücadelesinden Kürt ve Türk halklarını vazgeçiremedi, bundan sonra da vazgeçiremeyecek” ifadelerine yer verildi.

DBP tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Ülkenin geleceğini en güçlü biçimde hazırlayanlar bunun için canını ortaya koyan devrimcilerdir.Toplumsal değişimi yaratabilmek, diktatörlük rejimi yerine sosyalist demokrasiyi işlevsel kılabilmek için mücadele eden özgürlük tutkunu gençler toprağa düşmüştür.
“Kızıldere katliamıyla tarih boyunca köleci çizgiye karşı direnişte olan çizgiye dönük gerçekleştirilen katliamlara bir yenisi daha eklenmiştir. Egemenler bir kez daha diktatörlükleri karşısında duranlara karşı katliam politikası yürüteceğini bu katliamla beyan etmiştir.
“Kendisini tahakküm sistemi üzerine inşa eden devlet gerçekliği, Kızıldere’de olduğu gibi, 2006 Diyarbakır’da, yine Kobane serhıldanlarında katliamlar gerçekleştirmiştir. Devlet, öfkeyle büyüyen bir hak mücadelesinden Kürt ve Türk halklarını vazgeçiremedi, bundan sonra da vazgeçiremeyecek.
“Bizler sosyalist geleneğin sürdürücüsü olarak Kürt Halk Önderi Sayın Abdullah Öcalan’ın dediği gibi; ‘Sosyalizmde ısrar insan olmakta ısrardır’ şiarıyla arkadaşlarımızdan aldığımız bayrağı taşımanın, yükseltmenin kararlılığındayız. Bu kararlılıkla devrim ve özgürlük mücadelesinde yaşamını yitirenleri bir kez daha saygıyla anıyor, anılarına bağlılık sözümüzü, hayallerini gerçekleştireceğimize olan inançla yineliyoruz.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler