‘Darbe’den tutuklanan hakim, darbeci askerleri tutuklatmış

Darbe girişiminin ardından başlatılan Gülen Cemaati soruşturması kapsamında Adana’da tutuklanan 5’inci Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi Fatih Kılınç’ın, 15 Temmuz’dan iki gün sonra darbeci asker ve iş insanları hakkında tutuklama kararları verdiği ortaya çıktı.

‘Darbe’den tutuklanan hakim, darbeci askerleri tutuklatmış

Geçtiğimiz gün tutuklanan Kılınç, Adana’daki cemaat operasyonlarında gözaltına alınan şüpheliler hakkında en fazla tutuklama kararı veren hakim olarak biliniyor.

Kılınç’ın tutuklattığı isimler arasında darbeci askerlerin emriyle Ankara ve İstanbul’daki F-16’ların uzun süre havada kalabilmesi için tanker uçakların havalandığı İncirlik 10’uncu Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan Van, kurmay albay Halil Çelik, hakim teğmen Gani Çetintaş, hakim teğmen Faruk Savaş, hakim teğmen Mustafa Haşim Boynueğri, üsteğmen Hasan Şahna, binbaşı Osman Tunahan Berk, hava pilot kurmay binbaşı Devrim Egriağaç, hava pilot üsteğmen Fatih Akbulut, hava uçak bakım kıdemli üstçavuş Bülent Toygar, hava pilot üsteğmen Hızır Özyuva ve 4’üncü sınıf emniyet müdürü Haluk Pamukçu yer alıyor.

Aynı hakim, Adana’da Gülen Cemaati’yle bağlantılı olduğu iddiasıyla bazı iş insanları için de tutuklama kararı çıkarmıştı.

Kılınç’ın tutuklanmasının ardından Gülen Cemaati mensuplarının haberleşme programı olduğu belirtilen ‘ByLock’u kullandıkları iddiasıyla tutuklanan kişiler ve iş insanları, tutukluluklarına itiraz etti.(Diken.com.tr)

Etiketler: darbe girişimi, hakim, Adana

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler