Darbeci Guaido’nun yolsuzluk faturası 116 milyar dolar

Venezuela’da ABD desteğiyle kendini 'başkan' ilan eden darbeci Juan Guaido Venezuela tarihinin en büyük yolsuzluk davasının başrolünde yer alıyor. Bolivarcı İletişim Bakanı Jorge Rodrigez, Guaido’nun yolsuzluk delillerini canlı yayında sundu.

Darbeci Guaido’nun yolsuzluk faturası 116 milyar dolar

 

SiyasiHaber

Amerika Birleşik Devletleri tarafından desteklenen bir darbeyle kendini 'başkan' ilan eden Guaido’nun Venezuela halkına maliyeti tam 116 Milyar Dolar! Venezuela’nın Bolivarcı İletişim Bakanı Jorge Rodriguez Cumartesi günü Guaido’nun başını çektiği yolsuzluklar serisiyle alakalı canlı yayında yeni deliller sundu.

Rodriguez’in açıkladığı bilgilere göre Guaido ve Amerikan inşaat şirketi Derwick Associates’in  CEO’su Alejandro Betancourt-Lopez, Amerika Birleşik Devletleri’nden 1.2 milyar dolar, Avrupa’dan ise 4 milyar dolar para aklama suçlamasıyla karşı karşıya.

Her ne kadar Guaido her fırsatta böyle bir iş insanıyla herhangi bir bağı olmadığını ifade etse de İletişim Bakanı; Juan Guaido’nun babası, Alejandro  Betancourt-Lopez ve Donald Trump’ın avukatlığını yürüten Rudy Giuliani’nin İspanya’da Alamin Kalesi’nde yaptıkları bir görüşmenin fotoğraflarını gösterdi.

Rodriguez bu haberin bazı parçalarının Reuters ve CNN’de de yayınlandığını ancak kişisel bağların ve ilişkilerin niteliğinin haber içeriklerinde gizlendiğini ifade etti.

Konuşmalarına devam eden Rodriguez,  “Biz Venezuela tarihinde bilinen en büyük yolsuzluk olayını teşhir etmekte ve ortaya çıkartmakta ısrarcı olmayı sürdüreceğiz” dedi ve ana akım medyanın “Guaido’nun vahşi hırsızlığını” gizlemekte her geçen gün daha da zorlandığını, ‘bu çürümüşlüğün kokusunu’ gizli tutamadıklarını ve tutamayacaklarını belirtti.

Konuşmanın devamında sözlerini Guaido’ya yönlendiren Rodriguez, “Guaido, babanla olan konuşmalarının, Betancourt-Lopez’in seninle olan konuşmalarının ve senin Betancourt-Lopez ile ilgili söylediklerinin hepsi tek tek açığa çıkacak” dedi.

Ayrıca Bolivarcı Bakan ABD hükümetini kendi ülkelerinin uluslararası kaynaklarını çalmakla suçlayarak, bugüne kadar yapılan bütün hırsızlık ve politik aksiyonların maliyetinin 116 milyar dolar tutarına denk geldiğini açıkladı.  

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler