Darbe komisyonu Genel Kurmay'ı ve MİT Müsteşarı'nı dinlemedi

Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı, CHP'nin 'Hakan Fidan ve Hulusi Akar'ın dinlenmesi' talebini oylatmadı.

Darbe komisyonu Genel Kurmay'ı ve MİT Müsteşarı'nı dinlemedi

Darbe Komisyonu'nun CHP'li üyeleri Aykut Erdoğdu, Aytun Çıray, Zeynel Emre ve Sezgin Tanrıkulu komisyonun bugünkü toplantısında Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın dinlenmesi için oylama yapılması taleplerini yineleyerek önerge verdi.

Komisyon Başkanı Reşat Petek ise önergeyi okudu ve oylama yapılmayacağını bildirdi. Petek, Hulusi Akar ve Hakan Fidan'ın dinlenmesi için gelen taleplerin reddetti.

Aykut Erdoğdu ise Petek'in Hakan Fİdan ve Hulusi Akar'ın dinlenme talebini reddetmesini twitter hesabından "Hakan Fidan ve Hulusi Akar komisyona gelip bildiklerini anlatmak istiyor ve Hükümet tarafından engelleniyor olabilir mi?" diyerek şu ifadelerle duyurdu:

 

1- Bugün TBMM Darbe Araştırma Komisyonu'nda sert tartışmalar yaşandı... AKP Darbe gerçeklerini saklamaya devam ediyor...

2- Darbe hakkında en çok bilgi sahibi olması gereken Genel Kurmay Başkanı, Kuvvet Komutanları, MİT Müsteşarı komisyondan kaçırılıyor...

3- Darbeci Generaller işbirlikçilerini açıklar, darbenin sivil ayağın deşifre eder korkusuyla bu darbeciler komisyondan kaçırılıyor...

4- Darbenin 1 Numaralı ismi Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasını kimlerin sağladığı soruşturmanın gizliliği bahanesiyle saklanıyor...

5- Yurtta Sulh Konseyinin kimlerden oluştuğu, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar kim olacaktı? Darbenin sivil ayağı gizleniyor???

6- Cumhurbaşkanı Anayasa'ya aykırı olarak TBMM'ye müdahale ediyor... Komisyonu bitirin diyor... CB neden çekiniyor???

7- Hakan Fidan ve Hulusi Akar komisyona gelip bildiklerini anlatmak istiyor ve Hükümet tarafından engelleniyor olabilir mi?

8- Eski Genel Kurmay Başkanları MİT bizi uyarmadı diyor... Eski MİT Müsteşarları uyardıklarını söylüyor... Hangisi doğru? Kime inanalım?

9- Genel Kurmay Başkanı kozmik odayı FETÖ'cülere açma talimatını dönemin Başbakanı Erdoğan'ın verdiğini söyledi... Erdoğan neden sessiz???

10- İtirafçı HSYK üyeleri yargıya atama pazarlığının bizzat dönemin Adalet Bakanı ve Gülen tarafından yürütüldüğünü söyledi? Doğru mu???

11- Bu karartmanın çift taraflı devam etmesi menzilleri aynı olan AKP-Cemaat ortaklığının gizliden gizliye sürdüğü anlamına gelecektir...

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler