Danıştay Başkanı, CHP'nin Adalet Yürüyüşü'ne, Kurultayı'na 'sözde' dedi

Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, “Sözde Adalet Yürüyüşü, sözde Adalet Kurultayı…” dedi. Güngör, “Kim için adalet? Neyin adaletini arıyorsunuz? Yargıyı da töhmet altında bırakıyorsunuz" sözleriyle devam etti.

Danıştay Başkanı, CHP'nin Adalet Yürüyüşü'ne, Kurultayı'na 'sözde' dedi

AKP yanlısı Sabah gazetesi Ankara temsilcisi Okan Müderrisoğlu, ‘Sözde adalet yürüyüşü… Sözde adalet kurultayı!’ başlıklı bugünkü yazısında, adli yıl açılış resepsiyonunda Güngör’le yaptığı görüşmeyi kaleme aldı.

Yazıda Güngör'ün sözleri şöyle başlıyor:“Biz hâkimler olarak çok az konuşuyoruz. Ama bazen zorunlu durumlarda da yargının itibarını koruma adına konuşmamız gerekiyor.”

Danıştay başkanının “Sözde Adalet Yürüyüşü, sözde Adalet Kurultayı…” diye devam ettiğini, kendisinin de bunun üzerine “Sözde vurgusunu bilinçli olarak mı kullanıyorsunuz?” diye sorduğunu aktaran Müderrisoğlu, “Evet” yanıtı aldığını yazdı.

Güngör şöyle devam etti: “Kim için adalet? Neyin adaletini arıyorsunuz? Yargıyı da töhmet altında bırakıyorsunuz. Biz adalet terazisini çok hassas tutuyoruz. Birtakım söylem ve davranışlarla yargıya güven zedelenirse bundan bütün toplum zarar görür. Biz, tarafsız ve bağımsız olarak herkesin hakkını titizlikle dağıtmaya özen gösteriyoruz. Aynı özenin gösterilmesini beklemek de hakkımız!”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler