Cüneyt Özdemir Kürt gazeteciyle yaptığı söyleşiyi kaldırdı

Cüneyt Özdemir, Irak Federe Kürdistan Bölgesi’nde gazeteci Bestoon Khalid ile yaptığı söyleşiyi YouTube kanalından kaldırdı. Bestoon Khalid ise, sansür Kürtlere yapılmıştır dedi.

Cüneyt Özdemir Kürt gazeteciyle yaptığı söyleşiyi kaldırdı

 

Bir süre önce HDP’ye yönelik tutumuyla tepki toplayan Cüneyt Özdemir, Irak Federe Kürdistan Bölgesi’nde gazeteci Bestoon Khalid ile yaptığı söyleşiyi YouTube kanalından kaldırdı. Khalid yayında, Türkiye’nin Kürdistan Bölgesi’ne yaptığı operasyonlarda 6 sivilin hayatını kaybettiğini dile getirmişti.

Sansürü sosyal medya hesabından gündeme getiren gazeteci Arif Zêrevan, “Türk medyasının simalarından Cüneyt Özdemir, kendi Youtube kanalında Kürdistan’ın Süleymaniye kentinden Bestoon Khalid ile 9 dakikalık bir söyleşi yaptı. Türk medyasına ‘bilgi akışı’ olmadığını söyleyen Özdemir, daha sonra Bestoon Khalidile yaptığı söyleşinin tamamını kesip attı” diyerek tepki gösterdi.

Sansür Kürt halkına 

Sansürü sosyal medya hesabından doğrulayan gazeteci Bestoon Khalid ise, “Sn. @ArifZerevan’e şahsımda bütün Kürtlere uygulanan sansüre karşı sessiz kalmadığı ve konuyu gündeme taşıdığı için teşekkür ederim. Mesele, benim söylediklerimin kesilmesi değil, mesele topyekün bir milletin susturulmaya çalışılması ve Türkiye’de medyanın bu hale gelmiş olmasıdır” diye yazdı.

Özdemir tarafından yayından kaldırılan söyleşinin bir bölümünü sosyal medya hesabından paylaşan Khalid, TSK’nin Kürdistan Bölgesi’ne yaptığı operasyonlarda 6 sivilin hayatını kaybettiğini hatırlatarak, “Buradaki Kürtler, saldırıların PKK’ye değil de, tüm Kürtlere karşı olduğu kanaatine sahip” diye belirtiyor.

Söyleşiye Khalid’in sosyal medya hesabından paylaştığı linkten ulaşmak isteyenler, “Video kullanılamıyor! Bu video Cüneyt Özdemir tarafından gelen bir telif hakkı hak talebi nedeniyle artık kullanılamıyor” uyarısıyla karşılaşıyor.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler